Ceny materiałów budowlanych w lipcu. Podrożały farby

2012-08-09 18:05
PSB - ceny matertiałów budowlnych w lipcu 2012
Autor: M. Sochaczewski W lipcu 2012 najbardziej podrożały farby, lakiery i tapety

Kolejny wakacyjny miesiąc nie zaznaczył się wielkimi zmianami cen materiałów budowlanych. Wzrosty i spadki w poszczególnych grupach są niewielkie. Najbardziej - o ponad 6% - podrożały farby, lakiery i tapety. Natomiast największy spadek cenowy - 3,4% - odnotowano dla ceramiki ściennej.

Jak wynika z ostatniego miesięcznego raportu cenowego Polskich Składów Budowlanych (PSB), oprócz farb w grupie większych wzrostów cenowych jest jeszcze chemia budowlana (podrożała o 1,8%) i silikaty (o 0,9%). Minimalne wzrosty (od 0,2-0,6%) PSB stwierdziły jeszcze dla drewna i izolacji wodochronnych.

Ceny materiałów budowlanych spadły w pięciu grupach, i oprócz ceramiki ściennej, staniały wyroby stalowe (o 2,95), a także gazobetony (kosztowały średnio mniej o 1,4%), sucha zabudowa (-1,1%), izolacje termiczne (-1%) oraz pokrycia oraz folia dachowa i rynny (-0,2%).

W pozostałych pięciu grupach analizowanych przez PSB (patrz wykres poniżej) ceny materiałów budowlanych pozostały na tym samym poziomie co czerwcu. Natomiast wzrosły przychody PSB ze sprzedaży materiałów budowlanych - w lipcu były o ponad 2% wyższe niż o tej samej porze przed rokiem i o 0,4% wyższe niż w czerwcu 2012. Sprzedaż od początku roku wzrosła o 9% od analogicznego okresu rok wcześniej.

PSB ceny materiałów budowlanych - lipiec 2012
Autor: PSB SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej