Ceny materiałów budowlanych w lipcu. Podrożały farby

2012-08-09 18:05
PSB - ceny matertiałów budowlnych w lipcu 2012
Autor: M. Sochaczewski W lipcu 2012 najbardziej podrożały farby, lakiery i tapety

Kolejny wakacyjny miesiąc nie zaznaczył się wielkimi zmianami cen materiałów budowlanych. Wzrosty i spadki w poszczególnych grupach są niewielkie. Najbardziej - o ponad 6% - podrożały farby, lakiery i tapety. Natomiast największy spadek cenowy - 3,4% - odnotowano dla ceramiki ściennej.

Jak wynika z ostatniego miesięcznego raportu cenowego Polskich Składów Budowlanych (PSB), oprócz farb w grupie większych wzrostów cenowych jest jeszcze chemia budowlana (podrożała o 1,8%) i silikaty (o 0,9%). Minimalne wzrosty (od 0,2-0,6%) PSB stwierdziły jeszcze dla drewna i izolacji wodochronnych.

Ceny materiałów budowlanych spadły w pięciu grupach, i oprócz ceramiki ściennej, staniały wyroby stalowe (o 2,95), a także gazobetony (kosztowały średnio mniej o 1,4%), sucha zabudowa (-1,1%), izolacje termiczne (-1%) oraz pokrycia oraz folia dachowa i rynny (-0,2%).

W pozostałych pięciu grupach analizowanych przez PSB (patrz wykres poniżej) ceny materiałów budowlanych pozostały na tym samym poziomie co czerwcu. Natomiast wzrosły przychody PSB ze sprzedaży materiałów budowlanych - w lipcu były o ponad 2% wyższe niż o tej samej porze przed rokiem i o 0,4% wyższe niż w czerwcu 2012. Sprzedaż od początku roku wzrosła o 9% od analogicznego okresu rok wcześniej.

PSB ceny materiałów budowlanych - lipiec 2012
Autor: PSB SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej