Ceny materiałów budowlanych w lipcu opanował 1%

2015-08-18 13:48
bloczki silikatowe
Autor: Grupa SILIKATY Bloczki silikatowe F25

Lipiec 2015 był kolejnym miesiącem wzrostów cen materiałów budowlanych. W czerwcu najbardziej podrożały farby i lakiery (o ponad 7%), w lipcu ich ceny również wzrosły, chociaż już nieco mniej. A co podrożało najbardziej?

Jak wykazały analizy z hurtowni Polskich Składów Budowlanych (PSB) w lipcu 2015 najbardziej podrożały silikaty – o 3,2%. Zaraz za nimi były podwyżki – o 3,1% – cen farb, lakierów oraz tapet. Pozostałe ruchy cenowe materiałów dla budownictwa, czy to w górę czy w dół oscylowały wokół jednego procenta.
Zgodnie z tym, po stronie podwyżek znalazły się jeszcze: izolacje termiczne, pokrycia i folie dachowych, rynny, drewno i materiały drewnopochodne, elementy do suchej zabudowy oraz płytki ceramiczne i wyposażenia łazienek oraz kuchni.
Spadły ceny (maksymalnie o 1%) w przypadku izolacji wodochronnych, gazobetonów, materiałów ściennych ceramicznych, chemii budowlanej, cementu, wapna oraz instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień i  wentylacji.
Dla porządku wymieńmy jeszcze grupy materiałów, których ceny w składach i hurtownoach PSB nie zmieniły się w lipcu. Są to: stolarka otworowa, parapety, narzędzia i sprzęt budowlany, kostka brukowa oraz bramy i ogrodzenia.
Grupa PSB podała także, że w lipcu 2015 przychody firmy ze sprzedaży materiałów budowlanych były o ponad 6% wyższe niż rok temu oraz o 7% wyższe niż w czerwcu 2015. Natomiast od początku roku sprzedaż po siedmiu miesiącach była również wyższa o 7% od takiego samego okresu roku 2014.

Ceny materiałów budowlnych
Autor: Grupa PSB Trendy cenowe materiałów budowlanych, PSB, lipiec 2015
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej