Ceny materiałów budowlanych w lipcu opanował 1%

2015-08-18 13:48
bloczki silikatowe
Autor: Grupa SILIKATY Bloczki silikatowe F25

Lipiec 2015 był kolejnym miesiącem wzrostów cen materiałów budowlanych. W czerwcu najbardziej podrożały farby i lakiery (o ponad 7%), w lipcu ich ceny również wzrosły, chociaż już nieco mniej. A co podrożało najbardziej?

Jak wykazały analizy z hurtowni Polskich Składów Budowlanych (PSB) w lipcu 2015 najbardziej podrożały silikaty – o 3,2%. Zaraz za nimi były podwyżki – o 3,1% – cen farb, lakierów oraz tapet. Pozostałe ruchy cenowe materiałów dla budownictwa, czy to w górę czy w dół oscylowały wokół jednego procenta.
Zgodnie z tym, po stronie podwyżek znalazły się jeszcze: izolacje termiczne, pokrycia i folie dachowych, rynny, drewno i materiały drewnopochodne, elementy do suchej zabudowy oraz płytki ceramiczne i wyposażenia łazienek oraz kuchni.
Spadły ceny (maksymalnie o 1%) w przypadku izolacji wodochronnych, gazobetonów, materiałów ściennych ceramicznych, chemii budowlanej, cementu, wapna oraz instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień i  wentylacji.
Dla porządku wymieńmy jeszcze grupy materiałów, których ceny w składach i hurtownoach PSB nie zmieniły się w lipcu. Są to: stolarka otworowa, parapety, narzędzia i sprzęt budowlany, kostka brukowa oraz bramy i ogrodzenia.
Grupa PSB podała także, że w lipcu 2015 przychody firmy ze sprzedaży materiałów budowlanych były o ponad 6% wyższe niż rok temu oraz o 7% wyższe niż w czerwcu 2015. Natomiast od początku roku sprzedaż po siedmiu miesiącach była również wyższa o 7% od takiego samego okresu roku 2014.

Ceny materiałów budowlnych
Autor: Grupa PSB Trendy cenowe materiałów budowlanych, PSB, lipiec 2015
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej