Ceny materiałów budowlanych bez gwałtownych ruchów

2013-08-14 18:16
Dobra hydroizolacja fundamentów
Autor: Swisspor Polska Pasy papy

Lipiec 2013 w cenach materiałów budowlanych nie namieszał. Być może stabilne ceny materiałów budowlanych zachęcają inwestorów do korzystania w pełni z sezonu budowlanego i remontowego, bo obroty w hurtowniach wzrosły.

Czy we wszystkich hurtowniach rosną przychody nie wiadomo, ale na pewno w tych należących do sieci Polskich Składów Budowlanych (PSB). A jest ich w Polsce sporo - 410 składach budowlanych, 147 marketów PSB-Mrówka oraz 25 centrów handlowych PSB-Profi. Daje to więc jakiś pogląd na trendy związane z cenami materiałów budowlanych. W lipcu 2013 w hurtowniach PSB przychody były wyższe o 15% wyższe niż w lipcu 2012 i o 12% wyższe niż miesiąc wcześniej. Pierwsze miesiące pokazywały, że sprzedaż materiałów budowlanych jest o wiele niższa niż w roku 2012, jednak w lipcu 2013 do poziomu sprzed roku brakowało już tylko 3,2%.

Z comiesięcznego raportu PSB, w którym badane są poszczególne ceny materiałów budowlanych (podzielono je na 11 grup, grupa 12 zawiera tzw. materiały – inne) wynika, że właściwie we wszystkich grupach materiałów budowlanych ceny wzrosły lub spadły minimalnie, czyli w granicach 1%. Największą zmianę na plus wykazały farby, lakiery i tapety – wzrost o 2,8% oraz materiały ścienne ceramiczne – wzrost o 1,2%. Zaś największy spadek Polskie SKłady Budowlane odnotowały dla izolacji wodochronnych – o 4,8%. Natomiast w porównaniu do czerwca 2013 nie zmieniły się ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, kostki brukowej oraz bram i ogrodzeń.

Ceny materiałów budowlanych w PSB
Autor: Grupa PSB Trendy zmian cen materiałów budowlanych w hurtowniach PSB do lipca 2013 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej