Biura Przyszłości. Seminarium CB Richard Ellis

2011-05-11 16:32

W przyszłości nawet 30-40% wielkich korporacji będzie miało biura mobilne, czyli miejsca pracy tworzone w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie wynika z badań przeprowadzonych przez firmę CB Richard Ellis. W związku z postępującą globalizacją wielkich firm i potrzebą mobilności pracowników, rośnie zapotrzebowanie na elastyczną powierzchnię biurową.

Badania firmy CB Richard Ellis zostały przedstawione podczas międzynarodowego seminarium dotyczącego wpływu technologii i innowacyjności na miejsca pracy. Ben Munn, dyrektor Global Workplace Strategies w CB Richard Ellis, powiedział: - Obserwujemy bardzo dużą zmianę w podejściu pracodawców do kwestii produktywności personelu, który może pracować nie tylko w tradycyjnym biurze, ale również w dowolnym miejscu, w jakim się w danej chwili znajduje np. w domu. Obecnie cała E-generacja, czyli ludzie wychowani w dobie internetu i nowoczesnych technologii, staje się kadrą zarządzającą, podejmującą decyzje dotyczące miejsc pracy. Managerowie z E-generacji wierzą w maksymę „praca oznacza to, co robisz, a nie gdzie jesteś”, i wyszukują odpowiednie narzędzia, które umożliwiają mobilność ich pracownikom.

- Nasi klienci podkreślają, że posiadanie tradycyjnego biura jest nadal bardzo ważne. To miejsce do wspólnej pracy, spotkań oraz integracji - dodaje.

Według badań CBRE większa dowolność w wyborze miejsca pracy wpływa na wzrost produktywności pracowników.

- Z naszych doświadczeń i współpracy z wieloma firmami wynika, że zastosowanie prostych rozwiązań technologicznych takich jak dostępność bezprzewodowego internetu, zdalny i bezpieczny dostęp do firmowej poczty elektronicznej oraz baz danych, może znacznie wpłynąć na wzrost wydajności i satysfakcji pracowników - powiedział Ben Munn.

Ostatnie badania i statystyki pokazują, że pod koniec 2011 roku będzie ponad miliard mobilnych pracowników, co oznacza 20% wzrost w porównaniu z rokiem 2005.

Wszystkie powyższe tematy były przedmiotem seminarium zorganizowanego przez CB Richard Ellis, największą na świecie firmę działającą na rynku nieruchomości komercyjnych, które odbyło się w Warszawie, 10 maja 2011 roku.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej