TECHNONICOL ruszył z produkcją wełny mineralnej w Polsce

2021-05-18 16:01
Fabryka wełny mineralnej TECHNONICOL
Autor: TECHNONICOL

Fabryka wełny mineralnej w Wykrotach to pierwszy zakład firmy TECHNONICOL w Polsce. Jednocześnie to jedna z największych inwestycji w historii spółki. W kwietniu 2021 w nowej fabryce ruszyła produkcja.

Lokalizacja fabryki w woj. dolnośląskim była przemyślaną decyzją ‒ centrum Europy, dobre położenie w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych oraz bliskość granicy z Niemcami. Jej budowa rozpoczęła się w lutym 2020 roku, czyli tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa. Okoliczności postawiły więc przed firmą i wykonawcami dodatkowe wyzwania związane z koordynacją pracy i dbaniem o bezpieczeństwo setek ludzi na placu budowy. Nie było łatwo, ale budowę zakończono z sukcesem, a otwarcie fabryki nastąpiło 25 marca 2021 roku. Planowana produkcja to 1,3 mln metrów sześciennych wełny mineralnej rocznie. Dzień przed planowanym terminem, 30 marca, z linii produkcyjnej zjechała pierwsza paczka wełny mineralnej, w kwietniu ruszyła produkcja seryjna. Docelowo w fabryce zatrudnienie znajdzie prawie 200 pracowników. Produkcja z zakładu w Wykrotach będzie kierowana na rynek polski, ale również czeski, niemiecki, austriacki i słowacki. W ofercie będzie pełen asortymentu wełny mineralnej do izolacji poddaszy, ścian działowych, jak i wełny do elewacji wentylowanych oraz ocieplanych metodą ETICS, a także produktów do izolacji dachów płaskich, w których firma TECHNONICOL szczególnie się specjalizuje. 

Firma TECHNONICOL podkreśla, że jej misją jest zapewnienie maksymalnej ochrony środowiska naturalnego. Fabryka w Wykrotach jest w pełni samowystarczalna i bezodpadowa. Powstałe odpady są przetwarzane i wykorzystywane w dalszej produkcji. Stosowane są także systemy dopalania gazów oraz liczne filtry, aby wyemitować jedynie minimalne ilości zanieczyszczeń.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej