Sobet: split i emisja akcji

2010-08-18 13:22

Walne Zgromadzenie Sobet S.A., spółki z branży budownictwa infrastrukturalnego notowanej na NewConnect, zadecydowało o przeprowadzeniu splitu w stosunku 1:5 oraz emisji akcji z prawem poboru. Uwzględniając Split, w ramach emisji spółka wprowadzi do obrotu 3 492 500 akcji serii D. Cena emisyjna wyniesie 1,00 zł. Cztery prawa poboru będą uprawniać do objęcia jednej nowej akcji serii D. Oferującym w ramach SPO będzie Wrocławski Dom Maklerski.

- Wyniki Sobet S.A. poprawiają się z miesiąca na miesiąc. W II kw. zanotowaliśmy 910 tys. zł zysku netto, co stanowi wzrost o 1024% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku oraz 21,3 mln zł przychodu. Kolejne kwartały zapowiadają się jeszcze lepiej, co pozwala nam optymistycznie patrzeć na nasz rozwój. Planowana emisja ma na celu zabezpieczenie środków obrotowych na realizację większej ilości dużych kontraktów. Już w tym momencie wartość naszego portfela zamówień przekroczyła 160 mln zł, z czego roboty warte 76 mln zł powinny być zrealizowane jeszcze w 2010 roku. Chcemy uniknąć sytuacji, w której niedobór mocy produkcyjnych zmusiłyby nas do ograniczania liczby realizowanych zleceń, szczególnie gdy sytuacja na rynku jest coraz bardziej korzystna. Z finansowego punktu widzenia, dokapitalizowanie spółki wpłynie nie tylko na wzrost przychodów, ale także pozwoli poprawić wskaźniki zadłużenia. Zwiększy się bowiem udział kapitału własnego w realizacji inwestycji, co ma istotne znaczenie także z punktu widzenia poprawy rentowności – mówi Piotr Czajkowski, prezes zarządu Sobet S.A.

Fundusze private equity - Astoria Capital S.A. oraz BIOMED Investors S.A. złożyły już deklarację, że obejmą akcje o wartości co najmniej 1 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej