Sobet liczy zysk

2010-08-12 10:15

Sobet S.A., notowana na NewConnect spółka z branży budownictwa infrastrukturalnego szacuje wstępnie, iż w II kwartale br. wypracowała ponad 19 mln zł przychodu oraz 860 tys. zł zysku netto. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego jest to odpowiednio o 56 i 960 procent więcej. Dokładne wyniki zostaną opublikowane 16 sierpnia w raporcie kwartalnym.

Portfel zamówień spółki przekroczył już 160 mln zł. Sobet przyznaje, że chce zdobywać nowe zlecenia i realizować trudne projekty.

Zobacz koniecznie: Portfel zamówień spółki Sobet przekroczył 160 mln zł

- Zbudowaliśmy nowoczesny i wydajny park maszynowy, z którego teraz możemy śmiało korzystać. Startujemy w wielu przetargach. Zdobywamy nowe doświadczenia oraz referencje. Dzięki temu możemy podać dobre wstępne wyniki finansowe po drugim kwartale tego roku. Na ten moment wiemy, że przychody sięgnęły 19 mln zł a zysk netto 860 tys. zł, podczas gdy w poprzednim kwartale mieliśmy ponad 630 tys. zł straty. Myślę, że wiele spółek chciałoby kończyć drugi kwartał na podobnym do nas poziomie – mówi Piotr Czajkowski, prezes zarządu Sobet S.A.

Pod koniec lipca Sobet chwalił się podpisaniem umowy ze spółką cywilną "JV ul. Kosmonautów we Wrocławiu etap I Berger/Boegl s.c.", której wspólnikami są liderzy europejskiego rynku budowlanego, m.in. Max Boegl Bauunternehmung GmbH & Co. KG oraz Berger Bau GmbH. Do realizacji tego kontraktu spółka wykorzysta nowoczesny system mikrotunelingowy, który posiada od 2009 r. i który został zakupiony m.in. ze środków pozyskanych w ramach emisji akcji serii C. Wartość umowy netto to 2,25 mln zł. Przedmiotem kontraktu jest budowa kanalizacji sanitarnej w ramach kontraktu "02140 Przebudowa ul. Kosmonautów w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu". Termin zakończenia prac został ustalony na 15 października br. Krótki czas realizacji zadania będzie miał wpływ na przychody Spółki już w trzecim i czwartym kwartale bieżącego roku.

Zobacz koniecznie: Sobet ma kontrakt we Wrocławiu

Również w lipcu Sobet S.A. pozyskał kontrakt na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Gminie Grodków o wartości 10,93 mln zł a w maju podpisał umowę ze spółką Bilfinger Berger Budownictwo S.A. o wartości 29 mln zł. Dla porównania łączna wartość przychodów Sobet S.A. w roku 2009 wyniosła 64 mln zł.

Spółka informowała również o planach przeprowadzenia nowej emisji akcji serii D z prawem poboru. W jej ramach spółka zamierza pozyskać kilka milionów złotych, które zostaną przeznaczone na zwiększenie mocy przerobowych. Instytucje finansowe zadeklarowały już objęcie akcji za co najmniej 1 mln zł. Przedtem jednak Sobet chce przeprowadzić split akcji w stosunku 4:1. Decyzje dotyczące obu procesów zostaną podjęte na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które odbędzie się 16 sierpnia br.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej