Sobet ma kontrakt we Wrocławiu

2010-07-22 8:00

Za 2,25 mln zł netto Sobet zbuduje we Wrocławiu kanalizację sanitarnej w ramach kontraktu "02140 Przebudowa ul. Kosmonautów w ciągu drogi krajowej nr 94". Termin zakończenia prac został ustalony na 15 października br.

Sobet S.A., notowana na NewConnect spółka z branży budownictwa infrastrukturalnego podpisała umowę ze spółką cywilną "JV ul. Kosmonautów we Wrocławiu etap I Berger/Boegl s.c.", której wspólnikami są: Max Boegl Bauunternehmung GmbH & Co. KG, Max Boegl Polska Sp. z o.o., Berger Bau GmbH oraz Berger Bau Polska Sp. z o.o.

To już jedenasta w tym roku znacząca umowa na roboty budowlane spółki. Obecnie portfel zamówień Sobetu przekroczył 160 mln zł, z czego ponad 76 mln zł przypada do realizacji w 2010 r.
Niedawno Sobet poinformował o planach przeprowadzenia nowej emisji akcji serii D z prawem poboru. W jej ramach spółka zamierza pozyskać kilka milionów złotych, które zostaną przeznaczone na zwiększenie mocy przerobowych. Instytucje finansowe zadeklarowały już objęcie akcji za co najmniej 1 mln zł. Przedtem jednak Sobet chce przeprowadzić split akcji w stosunku 4:1. Decyzje dotyczące obu procesów zostaną podjęte na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy 16 sierpnia br.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej