Sobet ma kontrakt we Wrocławiu

2010-07-22 8:00

Za 2,25 mln zł netto Sobet zbuduje we Wrocławiu kanalizację sanitarnej w ramach kontraktu "02140 Przebudowa ul. Kosmonautów w ciągu drogi krajowej nr 94". Termin zakończenia prac został ustalony na 15 października br.

Sobet S.A., notowana na NewConnect spółka z branży budownictwa infrastrukturalnego podpisała umowę ze spółką cywilną "JV ul. Kosmonautów we Wrocławiu etap I Berger/Boegl s.c.", której wspólnikami są: Max Boegl Bauunternehmung GmbH & Co. KG, Max Boegl Polska Sp. z o.o., Berger Bau GmbH oraz Berger Bau Polska Sp. z o.o.

To już jedenasta w tym roku znacząca umowa na roboty budowlane spółki. Obecnie portfel zamówień Sobetu przekroczył 160 mln zł, z czego ponad 76 mln zł przypada do realizacji w 2010 r.
Niedawno Sobet poinformował o planach przeprowadzenia nowej emisji akcji serii D z prawem poboru. W jej ramach spółka zamierza pozyskać kilka milionów złotych, które zostaną przeznaczone na zwiększenie mocy przerobowych. Instytucje finansowe zadeklarowały już objęcie akcji za co najmniej 1 mln zł. Przedtem jednak Sobet chce przeprowadzić split akcji w stosunku 4:1. Decyzje dotyczące obu procesów zostaną podjęte na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy 16 sierpnia br.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej