Sobet: portfel zamówień spółki przekroczył 160 mln zł

2010-07-30 11:13
Sobet
Autor: Sobet

Wartość portfela Sobet S.A., spółki z branży budownictwa infrastrukturalnego notowanej na NewConnect, przekroczyła 160 mln zł, z czego ok. 76 mln zł przypada do realizacji w 2010 r. Dla porównania łączna wartość przychodów Sobet S.A. w roku 2009 wyniosła 64 mln zł.

- Pierwsza połowa br. roku była dla nas bardzo udana. W pierwszym kwartale pozyskaliśmy umowy na prawie 20 mln zł. Kolejny kwartał okazał się jeszcze lepszy, kiedy to podpisaliśmy m.in. umowę ze spółką Bilfinger Berger Budownictwo S.A. o wartości 29 mln zł. Już teraz w naszym portfelu zleceń są umowy o wartości ponad 160 mln zł, z czego około 76 mln zł przypada do realizacji w tym roku. Ożywienie na rynku budownictwa infrastrukturalnego jest coraz bardziej widoczne, co jest związane m.in. z rosnącym zaufaniem ze strony instytucji finansowych oraz coraz większą ilością projektów uruchamianych w ramach realizacji dyrektyw unijnych – mówi Piotr Czajkowski, prezes zarządu Sobet S.A.

Zobacz koniecznie: Sobet już ma dobry rok

16 sierpnia br. Walne Zgromadzenia Sobet S.A zadecyduje o przeprowadzeniu splitu i emisji akcji. Z opublikowanych projektów uchwał wynika, że Spółka przeprowadzi emisję akcji serii D z prawem poboru poprzedzając ją splitem akcji w stosunku 4:1.

- Mając na uwadze rosnący potencjał rynku zdecydowaliśmy się przeprowadzić emisję akcji, z której środki przeznaczymy na zwiększenie środków obrotowych. Pozwoli nam to na poszerzenie zakresu i stopnia kompleksowości wykonywanych prac oraz zapewni odpowiednie zabezpieczenie dla realizacji wielu zleceń w jednym czasie, co jest szczególnie istotne z punku widzenia sezonowości naszej branży – wyjaśnia prezes Czajkowski.

W ubiegłym tygodniu Sobet S.A. podpisał umowę ze spółką cywilną, której wspólnikami są Max Boegl (obecny wykonawca stadionu we Wrocławiu na EURO 2012) i Berger Bau o wartości 2,25 mln zł.

Zobacz koniecznie: Sobet ma kontrakt we Wrocławiu

- Umowa ta jest dla nas niezwykle ważna z dwóch powodów. Przede wszystkim cieszymy się z zaufania, jakim obdarzyli nas Max Boegl i Berger Bau, którzy są liderami europejskiego rynku budowlanego. To naprawdę bardzo duże wyróżnienie. Myślę, że damy się poznać z dobrej strony, dzięki czemu współpraca między nami będzie miała szanse się powiększać. Ponadto, do realizacji zadania wykorzystamy system mikrotunelingowy i hydrauliczną wiertnicę poziomą, za pomocą których wykonamy kanalizację bezwykopowo. Pozwoli to nam uzyskać istotne referencje, dzięki którym będziemy mogli uczestniczyć w osiągalnych dla niewielu firm przetargach – komentuje Piotr Czajkowski, prezes zarządu Sobet S.A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej