Sobet: portfel zamówień spółki przekroczył 160 mln zł

2010-07-30 11:13
Sobet
Autor: Sobet

Wartość portfela Sobet S.A., spółki z branży budownictwa infrastrukturalnego notowanej na NewConnect, przekroczyła 160 mln zł, z czego ok. 76 mln zł przypada do realizacji w 2010 r. Dla porównania łączna wartość przychodów Sobet S.A. w roku 2009 wyniosła 64 mln zł.

- Pierwsza połowa br. roku była dla nas bardzo udana. W pierwszym kwartale pozyskaliśmy umowy na prawie 20 mln zł. Kolejny kwartał okazał się jeszcze lepszy, kiedy to podpisaliśmy m.in. umowę ze spółką Bilfinger Berger Budownictwo S.A. o wartości 29 mln zł. Już teraz w naszym portfelu zleceń są umowy o wartości ponad 160 mln zł, z czego około 76 mln zł przypada do realizacji w tym roku. Ożywienie na rynku budownictwa infrastrukturalnego jest coraz bardziej widoczne, co jest związane m.in. z rosnącym zaufaniem ze strony instytucji finansowych oraz coraz większą ilością projektów uruchamianych w ramach realizacji dyrektyw unijnych – mówi Piotr Czajkowski, prezes zarządu Sobet S.A.

Zobacz koniecznie: Sobet już ma dobry rok

16 sierpnia br. Walne Zgromadzenia Sobet S.A zadecyduje o przeprowadzeniu splitu i emisji akcji. Z opublikowanych projektów uchwał wynika, że Spółka przeprowadzi emisję akcji serii D z prawem poboru poprzedzając ją splitem akcji w stosunku 4:1.

- Mając na uwadze rosnący potencjał rynku zdecydowaliśmy się przeprowadzić emisję akcji, z której środki przeznaczymy na zwiększenie środków obrotowych. Pozwoli nam to na poszerzenie zakresu i stopnia kompleksowości wykonywanych prac oraz zapewni odpowiednie zabezpieczenie dla realizacji wielu zleceń w jednym czasie, co jest szczególnie istotne z punku widzenia sezonowości naszej branży – wyjaśnia prezes Czajkowski.

W ubiegłym tygodniu Sobet S.A. podpisał umowę ze spółką cywilną, której wspólnikami są Max Boegl (obecny wykonawca stadionu we Wrocławiu na EURO 2012) i Berger Bau o wartości 2,25 mln zł.

Zobacz koniecznie: Sobet ma kontrakt we Wrocławiu

- Umowa ta jest dla nas niezwykle ważna z dwóch powodów. Przede wszystkim cieszymy się z zaufania, jakim obdarzyli nas Max Boegl i Berger Bau, którzy są liderami europejskiego rynku budowlanego. To naprawdę bardzo duże wyróżnienie. Myślę, że damy się poznać z dobrej strony, dzięki czemu współpraca między nami będzie miała szanse się powiększać. Ponadto, do realizacji zadania wykorzystamy system mikrotunelingowy i hydrauliczną wiertnicę poziomą, za pomocą których wykonamy kanalizację bezwykopowo. Pozwoli to nam uzyskać istotne referencje, dzięki którym będziemy mogli uczestniczyć w osiągalnych dla niewielu firm przetargach – komentuje Piotr Czajkowski, prezes zarządu Sobet S.A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej