Plany dewelopera firmy Atal na rok 2011

2010-10-15 15:39
Nowe Polesie II, Łódź
Autor: Atal| BuzzAir

Deweloper ujawnił, że interesuje go debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Atal przedstawił swoje prognozy finansowe na rok 2010. Według nich, zysk Spółki wyniesie ponad 25 mln złotych. Przez pierwsze trzy kwartały sprzedano blisko 400 mieszkań, a do końca roku ta liczba jeszcze wzrośnie.

Na rok 2011 planowany jest debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma już jest gotowa do rozpoczęcie procesu IPO, jednak jej przedstawiciele cierpliwie oczekują na poprawę warunków na rynku finansowym.

W lipcu 2011 roku rozpocznie się budowa pierwszego projektu, który będzie realizowany przez Atal w Warszawie (w tej chwili deweloper jest w trakcie uzyskania pozwolenia na budowę). Planowana inwestycja w Warszawie to osiedle ok. 200 mieszkań, od 4 do 5 kondygnacji, z garażami podziemnymi, windami oraz dużymi balkonami. Deweloper obiecuje atrakcyjną dla warszawskiego rynku nieruchomości cenę - 6 tysięcy brutto dla lokali o standardzie deweloperskim, w przypadku mieszkań o podwyższonym standardzie ok. 6,5 tysiąca złotych brutto. Miejsce garażowe kosztować będzie ok. 28 tysięcy złotych brutto.Inwestycja ma być gotowa do grudnia 2012r.

Rynek warszawski od dawna nas interesował, jednak dopiero teraz zdecydowaliśmy się na aktywne uczestnictwo w nim. Po kryzysie zniknęło ze stolicy wiele niepewnych firm, co spowodowało pewnego rodzaju oczyszczenie. Teraz dominują na nim tylko najpoważniejsze firmy. Poza tym, ten segment posiada tak ogromny potencjał, że nawet pomimo silnej obecności konkurencji, jesteśmy w stanie zaproponować mieszkańcom Warszawy rozwiązania, z jakimi do tej pory się nie spotkali – zapowiada Zbigniew Juroszek, Prezes Zarządu Atal SA.

Na początku 2011 roku rozpoczęta zostanie również realizacja nienazwanej jeszcze inwestycji we Wrocławiu zlokalizowanej przy ul. Agrestowej.

W tej chwili rusza budowa osiedla mieszkaniowego Nowe Polesie II w Łodzi, w ramach której znajdzie się zespół czterech 5-kondygnacyjnych budynków, zawierających 136 mieszkań. Obiekt zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2011 roku

Obecnie firma realizuje II etap osiedli Ville Murano oraz Mieszczańskiego we Wrocławiu, Ligota Park w Katowicach, Bronowice Residence w Krakowie oraz Nowe Polesie w Łodzi

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej