Osiedle Ligota Park - II etap gotowy

2009-10-02 12:58
Ligota Park
Autor: materiały od agencji BuzzAir

Firma Atal zakończyła realizację I i II etapu inwestycji Ligota Park, zespołu apartamentów mieszkaniowych znajdujących się w Katowicach. Mieszkania zostały oficjalnie oddane do użytku na specjalnej uroczystości otwarcia osiedla.

Osiedle Ligota Park znajduje się pomiędzy dwoma modnymi dzielnicami Katowic - Ligotą oraz Brynowem. 
Lokalizacja ta, dzięki dużej ilości terenów zielonych, zapewnia przyszłym mieszkańcom inwestycji Atal ciszę i spokój. 
Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest możliwość szybkiego dojazdu do centrum miasta.

Ligota Park
Autor: materiały od agencji BuzzAir

Do tej pory oddano do użytku, z I i II etapu, 232 mieszkania o powierzchniach od 33 do 150 m2. Do sprzedaży jest jeszcze 60 lokali. Cena za m2 mieszkania wynosi 5136 zł brutto.
W przygotowaniu jest druga część inwestycji, która przewiduje wybudowanie dodatkowych 180 mieszkań. Docelowo osiedle Ligota Park będzie posiadać 416 apartamentów, które zostaną rozmieszczone w 8 budynkach.

- Pierwotnie zakładaliśmy zakończenie prac na początku 2011 roku, niemniej jednak prace postępują na tyle szybko, że prawdopodobnie ostatni etap zostanie ukończony w 2010 roku - mówi Zbigniew Juroszek, prezes zarządu Atal SA.

Zespół apartamentów został zaprojektowany przez arch. Wojciecha Wojciechowskiego, który ma kilkunastoletnie doświadczenie w projektowaniu osiedli mieszkalnych. Myślą przewodnią wizualnego aspektu osiedla jest idea miasta-ogrodu, koncepcja ta cieszyła się największą popularnością na początku XX wieku. Ideę tę obecnie zaadaptowano do potrzeb i oczekiwań nowoczesnego mieszkańca Katowic, tworząc enklawę zieleni w intensywnie rozwijającej się górnośląskiej aglomeracji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej