Osiedle Ligota Park - II etap gotowy

2009-10-02 12:58
Ligota Park
Autor: materiały od agencji BuzzAir

Firma Atal zakończyła realizację I i II etapu inwestycji Ligota Park, zespołu apartamentów mieszkaniowych znajdujących się w Katowicach. Mieszkania zostały oficjalnie oddane do użytku na specjalnej uroczystości otwarcia osiedla.

Osiedle Ligota Park znajduje się pomiędzy dwoma modnymi dzielnicami Katowic - Ligotą oraz Brynowem. 
Lokalizacja ta, dzięki dużej ilości terenów zielonych, zapewnia przyszłym mieszkańcom inwestycji Atal ciszę i spokój. 
Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest możliwość szybkiego dojazdu do centrum miasta.

Ligota Park
Autor: materiały od agencji BuzzAir

Do tej pory oddano do użytku, z I i II etapu, 232 mieszkania o powierzchniach od 33 do 150 m2. Do sprzedaży jest jeszcze 60 lokali. Cena za m2 mieszkania wynosi 5136 zł brutto.
W przygotowaniu jest druga część inwestycji, która przewiduje wybudowanie dodatkowych 180 mieszkań. Docelowo osiedle Ligota Park będzie posiadać 416 apartamentów, które zostaną rozmieszczone w 8 budynkach.

- Pierwotnie zakładaliśmy zakończenie prac na początku 2011 roku, niemniej jednak prace postępują na tyle szybko, że prawdopodobnie ostatni etap zostanie ukończony w 2010 roku - mówi Zbigniew Juroszek, prezes zarządu Atal SA.

Zespół apartamentów został zaprojektowany przez arch. Wojciecha Wojciechowskiego, który ma kilkunastoletnie doświadczenie w projektowaniu osiedli mieszkalnych. Myślą przewodnią wizualnego aspektu osiedla jest idea miasta-ogrodu, koncepcja ta cieszyła się największą popularnością na początku XX wieku. Ideę tę obecnie zaadaptowano do potrzeb i oczekiwań nowoczesnego mieszkańca Katowic, tworząc enklawę zieleni w intensywnie rozwijającej się górnośląskiej aglomeracji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej