Helmut Jahn doceniony za Cosmopolitan Twarda 4

2017-06-21 11:36
Cosmopolitan Twarda 4
Autor: Tacit Development Polska

Ten amerykański architekt niemieckiego pochodzenia, twórca ponad 100 obiektów architektonicznych na całym świecie, otrzymał nagrodę prezydenta Warszawy w kategorii "Architektura mieszkaniowa – pojedynczy obiekt". Helmut Jahn odwiedził Warszawę, by osobiście odebrać tę nagrodę.

Cosmopolitan Twarda 4
Autor: Tacit Development Polska Cosmopolitan, to 44-piętrowy apartamentowiec o wysokości 160 metrów zlokalizowany przy ulicy Twardej 4 w Warszawie. Całkowicie przeszklona fasada tego budynku zapewnia niesamowity widok na panoramę Warszawy.

– Dzisiejszy krajobraz Warszawy diametralnie różni się od tego sprzed kilkunastu lat. Nikt nie ma już wątpliwości, że to dynamiczna, tętniąca życiem europejska stolica, która swoją ofertą dla mieszkańców i biznesu skutecznie konkuruje z innymi metropoliami. Cieszymy się, że uznani architekci o międzynarodowej sławie, tacy jak Helmut Jahn, mają swój osobisty wkład w rozwój naszego miasta – mówił wiceprezydent stolicy Michał Olszewski w czasie uroczystości, która odbyła się w budynku Cosmopolitan ponad 160 metrów nad ziemią.

Projekt apartamentowca Cosmopolitan Twarda 4, to pierwsze i jak dotąd jedyne dzieło Helmuta Jahna w Polsce. Helmut Jahn to jeden z największych architektów wymieniany przez znawców w jednym rzędzie z takimi sławami jak Norman Foster czy Zaha Hadid. Helmut Jahn jest autorem ponad 100 prestiżowych projektów na całym świecie, m.in. kompleksu Sony Center w Berlinie, najwyższego budynku w Filadelfii – One Liberty Place, Highlight Munich Business Towers czy State of Illinois Center w Chicago. American Institute of Architects już w 1991 r. zaliczyło Helmuta Jahna w poczet najbardziej wpływowych amerykańskich architektów.

Helmut Jahn doceniony za Cosmopolitan Twarda 4
Autor: Tacit Development Polska Helmut Jahn otrzymał nagrodę architektoniczną prezedenta Warszawy.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej