Helmut Jahn doceniony za Cosmopolitan Twarda 4

2017-06-21 11:36
Cosmopolitan Twarda 4
Autor: Tacit Development Polska

Ten amerykański architekt niemieckiego pochodzenia, twórca ponad 100 obiektów architektonicznych na całym świecie, otrzymał nagrodę prezydenta Warszawy w kategorii "Architektura mieszkaniowa – pojedynczy obiekt". Helmut Jahn odwiedził Warszawę, by osobiście odebrać tę nagrodę.

Cosmopolitan Twarda 4
Autor: Tacit Development Polska Cosmopolitan, to 44-piętrowy apartamentowiec o wysokości 160 metrów zlokalizowany przy ulicy Twardej 4 w Warszawie. Całkowicie przeszklona fasada tego budynku zapewnia niesamowity widok na panoramę Warszawy.

– Dzisiejszy krajobraz Warszawy diametralnie różni się od tego sprzed kilkunastu lat. Nikt nie ma już wątpliwości, że to dynamiczna, tętniąca życiem europejska stolica, która swoją ofertą dla mieszkańców i biznesu skutecznie konkuruje z innymi metropoliami. Cieszymy się, że uznani architekci o międzynarodowej sławie, tacy jak Helmut Jahn, mają swój osobisty wkład w rozwój naszego miasta – mówił wiceprezydent stolicy Michał Olszewski w czasie uroczystości, która odbyła się w budynku Cosmopolitan ponad 160 metrów nad ziemią.

Projekt apartamentowca Cosmopolitan Twarda 4, to pierwsze i jak dotąd jedyne dzieło Helmuta Jahna w Polsce. Helmut Jahn to jeden z największych architektów wymieniany przez znawców w jednym rzędzie z takimi sławami jak Norman Foster czy Zaha Hadid. Helmut Jahn jest autorem ponad 100 prestiżowych projektów na całym świecie, m.in. kompleksu Sony Center w Berlinie, najwyższego budynku w Filadelfii – One Liberty Place, Highlight Munich Business Towers czy State of Illinois Center w Chicago. American Institute of Architects już w 1991 r. zaliczyło Helmuta Jahna w poczet najbardziej wpływowych amerykańskich architektów.

Helmut Jahn doceniony za Cosmopolitan Twarda 4
Autor: Tacit Development Polska Helmut Jahn otrzymał nagrodę architektoniczną prezedenta Warszawy.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej