Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma nowego szefa. Kogo powołał premier?

2018-08-30 12:01
Budowa drogi, trasa S5
Autor: GDDKiA Budowa drogi S5

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ma kolejnego pełniącego obowiązki szefa, a w ostatnich czterech latach to już siódmy Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, w tym szósty z funkcją p.o. Czy nowa władza w GDDKiA zostanie na dłużej?

Nowym p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad – powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na wniosek  ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka - został Tomasz Żuchowski.

Nowy szef GDDKiA jest dobrze znany w środowisku budowlanym. Tomasz Żuchowski przez wiele lat pracownikiem resortu budownictwa, trwał w nim mimo zmieniających się wraz z kolejnymi władzami nazw tego ministerstwa. Zanim w listopadzie 2015 roku został powołany na podsekretarza stanu odpowiedzialnego za sektor budownictwa i planowania przestrzennego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa (zajmował się m.in. nowymi warunkami technicznymi, projektem Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego i Krajowym Zasobem Nieruchomości), pracował w Departamencie Budownictwa w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Swą ministerialną funkcję pełnił do marca 2018, gdy został odwołany przez premiera Morawieckiego w ramach akcji „odchudzania rządu”. Swoje doświadczenie, znajomość środowiska budowlanego i wiedzę o problemach budownictwa Tomasz Żuchowski będzie mógł teraz wykorzystać jako p.o. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.
Poprzednik, Jacek Gryga, p.o. Generalny Dyrektor DKiA pozostaje na stanowisku zastępcy.  

Tomasz Żuchowski p.o. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Autor: Ministerstwo Infrastruktury Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk (z lewej) 30 sierpnia 2018 powołał Tomasza Żuchowskiego na p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad

Szefowie GDDKiA

A wracając do wątku zmian na stanowisku Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, przypomnijmy tylko tych ostatnich.

  • Tomasz Żuchowski − p.o. od 30 sierpnia 2018
  • Jacek Gryga − p.o. listopad 2017 – sierpień 2018
  • Krzysztof Kondraciuk – grudzień 2016 − listopad 2017 – jedyny bez p.o.
  • Jacek Bojarowicz – p.o. grudzień 2015  −  grudzień 2016
  • Tomasz Rudnicki – p.o. kwiecień 2015 − grudzień 2015
  • Ewa Tomala-Borucka – p.o. luty 2014 − kwiecień 2015
  • Lech Witecki − p.o. maj 2008 − luty 2014 – rekordzista na tym stanowisku  
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej