Echo nie narzeka...

2009-11-16 13:30

W III kwartale 2009 r. Grupa Kapitałowa Echo Investment osiągnęła ponad 13 mln zysku netto, a jej przychody netto przekroczyły 98 mln zł.

Po trzech kwartałach 2009 r. zysk netto Grupy wynosi blisko 85 mln zł, co jest wzrostem o około 14% w odniesieniu do wyniku po trzech kwartałach 2008 r. Przychody netto przekroczyły 328 mln zł i są wyższe o ponad 20% od przychodów z analogicznego okresu roku poprzedniego.

Pozytywny wpływ na wynik w bieżącym okresie miały przychody osiągnięte ze sprzedaży projektów mieszkaniowych i wynajmu powierzchni biurowej oraz komercyjnej. W III kwartale 2009 r. zaksięgowano przychody z tytułu zawartych umów ostatecznych sprzedaży projektów mieszkaniowych: w Warszawie - przy ul. Inflanckiej (III etap) i Zwycięzców (II etap), Poznaniu - Osiedle Naramowice (III etap) i Bilczy k. Kielc (Osiedle Bilcza II). Istotna była także aktualizacja wartości godziwej uwzględniająca kwartalne różnice kursów EUR i USD oraz zmianę poziomu przychodów operacyjnych netto (NOI), okresową (roczną) zmianę stóp kapitalizacji (yield), wycenę nieruchomości dotyczącą projektu Avatar w Krakowie (w budowie) i Park Postępu w Warszawie, a także wycenę zabezpieczających aktywów finansowych.

Całkowita wartość aktywów przekroczyła 1 mld euro i była wyższa o ponad 14% w stosunku do wartości aktywów z końca III kwartału roku poprzedniego. Poziom kapitału własnego wyniósł ok. 0,4 mld euro i był o ponad 8% wyższy od wartości z analogicznego okresu ubiegłego roku.

Na koniec III kwartału 2009 r. Grupa Kapitałowa Echo Investment miała blisko 196 mln zł środków i innych aktywów pieniężnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej