Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury i budownictwa

2015-12-01 11:56
Andrzej Adamczyk
Autor: brak danych

W rządzie Beaty Szydło szefem nowego z nazwy (o zakresie kompetencji jeszcze niewiele wiadomo) Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa (budownictwo znowu pojawiło się w tytule urzędu) został Andrzej Adamczyk. Kim jest nowy minister odpowiedzialny za budownictwo?       

Uważni obserwatorzy prac Sejmu znają Andrzeja Adamczyka przede wszystkim jako posła Ziemi Krakowskiej V, VI, VII i VIII kadencji, był wielokrotnie wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Infrastruktury. Nowy minister infrastruktury i budownictwa (ur. w 1959 w Krzeszowicach) ma wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym w specjalności rachunkowość i finanse w zarządzaniu przedsiębiorstwem, ale jak wynika z jego ścieżki zawodowej, ma bogate doświadczenia związane z budownictwem. Kolejno pracował w: Przedsiębiorstwie Przemysłu Betonów „Prefabet – Krzeszowice”, Biurze Głównego Mechanika Chrzanowskich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych, Dziale Inwestycyjnym Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu w Krzeszowicach, Zakładzie Remontowo-Budowlanym w Spółdzielni w Sance. Andrzej Adamczyk ma uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie nadzorowania, kierowania i kontrolowania budowy i robót oraz projektowania i badania stanu technicznego budynków i budowli, pracował na budowie jako mistrz i kierownik budowy, był kierownikiem zakładu remontowo-budowlanego. Jest członkiem Małopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Nowe Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie ma jeszcze swojej strony internetowej, a zatem niewiele wiadomo o jego kompetencjach, strukturze organizacyjnej i zadaniach do realizacji. Niewiele też powiedziała na ten temat premier Beata Szydło w swoim exposé: „W sferze inwestycji infrastrukturalnych rolę zarządzającego pełnić będzie w dalszym ciągu Ministerstwo Infrastruktury oddzielone od Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, ale z poważnym uzupełnieniem o dział budownictwa. Przeprowadzenie wskazanego wyżej programu mieszkaniowego będzie, obok budowy autostrad, dróg szybkiego ruchu i modernizacji kolei, głównym programem realizowanym przez to ministerstwo”.

Andrzej Adamczyk
Autor: brak danych Andrzej Adamczyk, od 16 listopada 2015 minister infrastruktury i budownictwa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej