Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Podłogi, posadzki

Poziomowanie i montaż podłóg

Tagi:
Akusta
,
kołyski akustyczne
,
montaż podłóg
,
podłoga
,
podłoga na lewarach

Nowa technologia umożliwia niwelację każdej nierówności stropu, wylewki, tarasu, antresoli  lub podłogi z dokładnością do 2 mm/10 m.

Rozwiązanie firmy AKUSTA® pozwala na szybki i łatwy montaż konstrukcji termoakustycznej podłogi gotowej, wykończonej dowolną warstwą: paneliami, parkietem, deskami drewnianymi lub płytkami ceramicznymi oraz zwiększenie wydajności montażysty do 80 m2/zmianę.
Głównymi zaletami systemów podłóg na legarach oraz kołyskach akustycznych jest zastąpienie wylewki ultralekką konstrukcją podłogi podniesionej na wysokości od 56 do 415 mm. Ciężar systemu waha się od 18 do 26 kg/m2, co umożliwia adaptację na mieszkania nieużytkowanych strychów kamienic oraz odchudzenie konstrukcji budynków wielokondygnacyjnych.
Wypełnienie przestrzeni między legarami wełną termoakustyczną AKUSTA® lub ogrzewaniem podłogowym pozwala na stworzenie komfortowej atmosfery w każdym z użytkowanych pomieszczeń oraz wydatne oszczędności poniesione na ogrzewanie w skali roku.
W oparciu o opatentowaną przez producenta technologię legarów i kołysek poziomujących, konstrukcję nośną podłogi można dowolnie rampować (niewidoczne i niewyczuwalne niwelowanie powierzchni podłogi), tak aby zniwelować określoną wysokość w ramach lokalu (nierówność stropu) lub by stworzyć warunki do ściekania wody z tarasu na zewnątrz budynku.

Galeria
Pokaz slajdów:

Dodatkowe informacje o systemie:

 • pozwala niwelować każdy rodzaj nierówności stropu i podłoża,
 • produkt może zastąpić wylewkę, która jest głównie elementem konstrukcyjnym,
 • łatwość montażu – bez kotwienia do podłoża,
 • stanowi on połączenie izolacji termicznej i akustycznej,
 • nie wymaga wylewania i poziomowania ławy betonowej pod taras,
 • może być montowany (z wyjątkiem aplikacji z użyciem kleju PVA) w ujemnych temperaturach,
 • pozwala dowolnie poziomować i odchylać poziom tarasu (bez względu na poziom odchylenia stropodachu), tak aby odprowadzać wodę,
 • pozwala pod legarami prowadzić instalacje,
 • możliwość montażu samoregulującego lub oporowego ogrzewania podłogowego.
Niwelacja nierówności stropu bez wylewki
Niwelacja nierówności stropu bez wylewki
Fot.: AKUSTA® sp. z o.o.

Czytaj dalej:
 • 1
 • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: