Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Izolacje termiczne i akustyczne

Płyty Climapor XPS do ocieplania od wewnątrz

Tagi:
izolacja termiczna
,
ocieplanie od wewnątrz
,
płyty izolacyjne

Tym, którzy chcieliby jeszcze docieplić mieszkanie przed mrozami, firma Saarpor proponuje płyty Climapor XPS do izolacji ścian wewnątrz pomieszczeń. Łatwy montaż i niski koszt materiałów pozwalają na wykonanie ocieplenia w ciągu kilku dni.

Fot.: Saarpor

Izolowanie ścian za pomocą płyt styropianowych czy wełny mineralnej wiąże się z dużymi kosztami, koniecznością zatrudnienia ekipy remontowej i poważnymi pracami budowlanymi.

Można jednak ocieplać pomieszczenia także od środka wykorzystując gotowe płyty Climapor XPS. Pozwalają one na łatwe i tanie, a przede wszystkim, szybkie wykonanie docieplenia we własnym zakresie.

Ogrzewanie pomieszczeń, a nie ścian

Płyty Climapor XPS wykorzystuje się do wykonywania dociepleń ścian, sufitów i podłóg wewnątrz pomieszczeń. Wprowadzenie takiej izolacji umożliwia szybkie podnoszenie temperatury ogrzewanego pomieszczenia, unika się przy tym dużych strat energii na ogrzewanie samych ścian.

Musisz dać grubszą warstwę wełny mineralnej? Te wieszaki to bardzo ułatwią

Cienkie a sprawne

Płyty Climapor XPS wykonane są ze specjalnego utwardzonego polistyrenu ekstrudowanego. Są cienkie (4 lub 7 mm). Pomimo niewielkiej grubości mają bardzo dobrą izolacyjność termiczną (taką samą jak: dwukrotnie grubszy styropian czy 20 razy grubsza ściana z cegły litej). Można je z powodzeniem wykorzystywać w salach i pomieszczeniach używanych okazjonalnie. Nadają się także do domów jednorodzinnych i mieszkań. Mała grubość izolacji pozwala na stosowanie płyt bez obawy o zmniejszenie powierzchni lokalu.

Do miejsc trudnych

Płyty Climapor XPS są niezastąpione w miejscach trudno dostępnych, takich jak: okolice okien i drzwi, osłony rolet okiennych czy wnęki grzejnikowe, ułatwiają także izolację ścian działowych oraz piwnic i fundamentów. Są polecane zwłaszcza tam, gdzie nie ma możliwości wykonania izolacji zewnętrznej.

Izolacja nie tylko termiczna

Climapor XPS zapewnia ochronę nie tylko przed utratą ciepła. Jest to także doskonały sposób na wyciszenie mieszkania – zarówno od hałasu zewnętrznego, jak i tego dochodzącego z innych lokali w budynku. Płyta XPS o grubości 7 mm redukuje poziom hałasu o 16 dB.

Dodatkową zaletą płyt izolacyjnych jest ochrona ścian przed wilgocią. Płyty Climapor XPS są także odporne na działanie pleśni i grzybów, dlatego poleca się je do pomieszczeń wilgotnych.

Niekłopotliwe wykonanie

Montaż płyt Climapor XPS można bez problemu wykonać samemu:

  • Krok 1 - przygotowanie powierzchni. Uszkodzone powierzchnie ścian czy sufitu trzeba naprawić i wyrównać przy użyciu gładzi szpachlowej. Następnie nanosi się na ścianę zębatą szpachelką specjalny bezrozpuszczalnikowy klej do styropianu Decosa.
  • Krok 2 - klejenie płyt. Płyty izolacyjne należy przyłożyć do ściany na styk, naddatki dociąć nożem i wyrównać całość przy użyciu gumowego wałka. Styki płyt uszczelnia się szpachlą dyspersyjną lub taśmą.
  • Krok 3 - wykończenie. Tak przygotowaną powierzchnię maluje się, pokrywa tapetą lub kafelkami. Na płyty XPS można także położyć siatkę z włókna szklanego i tradycyjny tynk.
Wymiary płyt
nazwa Climapor XPS
długość/szerokość [m] 1/0,5
grubość [mm] 4 lub 7
liczba płyt w opakowaniu 8

Płyty Climapor XPS są dostępne w hipermarketach Castorama w miastach: Legnica, Bielsko Biała, Warszawa, Szczecin, Bydgoszcz, Gdańsk oraz w hipermarketach OBI: Gdańsk, Warszawa, Słupsk.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: