Wykończenie sufitu filcem. Pierwszy taki system sufitu podwieszanego na rynku

2017-02-27 13:34
System sufitowy HeartFelt®
Autor: Hunter Douglas Panele sufitowe HeartFelt®

Filc jest naturalnym materiałem wielu zastosowań. Tym razem pojawia się w nowym wydaniu, systemu sufitowego HeartFelt®, opracowanego przez Hunter Douglas. Oprócz oryginalnego wykończenia sufitu we wnętrzu, zapewnia też izolacyjność akustyczną.

System sufitowy HeartFelt® składa się z filcowych paneli, wykonanych z nietkanych, termoformowanych poliestrowych włókien. Panele sufitowe (wymiary to: 40 x 55 mm) oferowane są w pięciu odcieniach szarości, od złamanej bieli do antracytu. Modułowy system sufitowy umożliwia różne kombinacje paneli w zakresie rozstawu (modułu), wysokości montażu i koloru, zapewniając szerokie możliwości projektowe.

Izolacyjność akustyczna systemu sufitowego

Właściwości akustyczne HeartFelt® utrzymują się powyżej średnich wartości. Przy układzie zamkniętym jego wartość akustyczna (alfa w) wynosi 0,9, obniża się do 0,7 dla sufitów z 20% powierzchnią otwartą oraz 0,4 przy 60% otwartości. Akustykę pomieszczenia można kształtować rozstawem poszczególnych paneli i wysokością ich montażu.

System sufitowy HeartFelt® jest odporny na kurz i brud, zatem łatwy w utrzymaniu czystości. Wpływ wykorzystywanych w nim materiałów na środowisko jest wyjątkowo niski - na poziomie A+, M1 w klasyfikacji emisji lotnych związków organicznych. W panelach sufitowych zastosowano specjalne włókno, które pozwala spełnić najwyższe wymagania dla modułowych systemów sufitowych odnośnie ochrony przeciwpożarowej. Materiał w 100% nadaje się do recyklingu, uzyskał też brązowy certyfikat Cradle to Cradle.

system sufitowy HeartFelt®
Autor: Hunter Douglas Panele sufitowe z filcu - system HeartFelt®

Technologia produkcji

Hunter Douglas wprowadził opatentowaną technologię produkcji modelowania paneli sufitowych pod wpływem ciepła. Specjalnie do tego rodzaju wykończenia sufitu opracowano też nowy system zawieszenia, który współgra z elastycznością materiału. Panele łatwo wpinają się do uchwytów. Podczas montażu praktycznie nie ma możliwości uszkodzenia zarówno samych paneli, jak i innych powierzchni, np. ścian.
Dźwigarki nośne HeartFelt® są wykonane z powlekanego aluminium i mają 52 mm szerokości. Całkowita wysokość systemu wynosi 92 mm. Rozstaw dźwigarków to 1200 mm.

Dane techniczne systemu HeartFelt®:

  • wymiary paneli: 40 x 55 mm
  • szerokość dźwigarka nośnego: 52 mm
  • wysokość systemu: 92 mm
  • rozstaw dźwigarków: 1200 mm
  • klasyfikacja reakcji na ogień HeartFelt®: EN 13501-1, klasa B-s1,d0
  • kategoria VOC (emisja lotnych związków organicznych) ®: A+, M1
  • wartość akustyczna (alfa w) HeartFelt®: 0,9, obniża się do 0,7 dla sufitów z 20% otwartością oraz 0,4 przy 60% otwartości.
Biuro z system sufitowym HeartFelt®
Autor: Hunter Douglas Biuro z system sufitowym HeartFelt®
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej