Wykończenie ścian. Profile ozdobne Sadowline

2007-11-08 16:41
Shadowline
Autor: brak danych

Profile ozdobne to produkty, które idealnie nadają się do wykończenia ścian. Profile wykonane ze stopu aluminiowego odpornego na korozję i pokrytego farbą podkładową doskonale łączą się z różnorodnymi materiałami wykończeniowymi takimi jak farby emulsyjne, tynki strukturalne, lakiery czy kleje do tapet.

Produkty z serii Shadowline umożliwiają uzyskanie idealnie poziomego lub pionowego boniowania ścian, schodkowych gzymsów z zachowaniem dokładnych kątów prostych. Metoda gwarantuje, że umieszczone na powierzchni ściany oświetlenie, będzie praktyczne. Ponadto, pozwoli na wykończania krzywizn i zaokrągleń z geometryczną dokładnością.

Ściany, a profile ozdobne Softform

Profile ozdobne Softform stwarzają możliwość kreowania łagodnych łuków w miejscach zbiegających się płaszczyzn - w narożnikach, wokół drzwi oraz przy złączach ścianek działowych. Można również za ich pomocą stylowo zabezpieczyć narożniki w pomieszczeniach o dużych natężeniach ruchu. Profile ozdobne wykonane są ze stopu aluminiowego odpornego na korozję i pokrytego farbą podkładową, która doskonale łączy się z różnorodnymi materiałami wykończeniowymi takimi jak farby emulsyjne, tynki strukturalne, lakiery czy kleje do tapet. Najlepszy efekt uzyskuje się stosując półmatowe lub matowe materiały wykończeniowe. Profile ozdobne mają otwory montażowe, które znacznie ułatwiają ich montaż.

Gdzie montuje się profile ozdobne?

Profile ozdobne montuje się je na ścianach nośnych, ściankach działowych z płyt gipsowo-kartonowych o pojedynczej i podwójnej konstrukcji nośnej, a także na sufitach. Mocowane są do stelaża poprzez warstwę płyt gipsowo-kartonowych za pomocą odpowiednich wkrętów w odstępach maks. 600 mm.

Wykończenie ścian profilami ozdobnymi Sadowline

Firma proponuje m.in. profil fugi cieniującej służący do boniowania. Daje on możliwość dokładnego poziomego lub pionowego podziału płaszczyzny ściany. Innym przykładem jest profil do obrazów. Używając go można w estetyczny sposób zawiesić dekoracje ścienne, bez używania gwoździa i młotka. Obrazy wiesza się na cienkich żyłkach nylonowych. Profilem podwójnym "W" można zaaranżować łączenie ściany i sufitu podwieszanego, a giętki profil wykańczający zaokrągla wszelkie krzywizny wykonane z płyt gipsowo-kartonowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej