Wykończenie ścian - dekoracyjne tapety z włókna szklanego

2009-08-25 11:20
Dekoracyjne tapety z włókna szklanego
Autor: Caparol Polska Sp.z o.o. Deco-Lasur na podłożu FantasticFleece

Tapety z włókna szklanego to alternatywne wykończenie ścian bez czasochłonnych, mokrych prac z użyciem mas szpachlowych czy tynków dekoracyjnych...

Tapety z włókna szklanego FantasticFleece firmy Caparol Polska pozwalają szybko zmienić wygląd wnętrza eksponując barwą i fakturą wybrany element jego architektury, jak ściana czy filar, lub większą powierzchnię, w zależności od założonego efektu końcowego.
Wykonane są one z mineralnych włókien szklanych o średnicy >5 μm, pokrytych delikatną apreturą nadającą im różne wzory. Dzięki takiej średnicy są one bezpieczne dla zdrowia, gdyż nie wnikają do płuc. Po pomalowaniu tapety nie ma możliwości dalszego uwalniania się włókien.

Tapety z włókna szklanego firmy Caparol

Do wyboru jest dziesięć rodzajów tapet o wzorach płaskich i dwa rodzaje z powłoką kwarcową, o delikatnej fakturze powierzchni. Specjalna impregnacja spodu tapety i apretura strony wierzchniej umożliwiają – już po jednokrotnym nałożeniu farby – uzyskanie efektu, jaki można osiągnąć skomplikowanymi technikami malarskimi i tynkarskim.
Po pokryciu tapety farbą otrzymuje się wielowymiarowe, ciekawe kolorystycznie wykończenie ściany. Dodatkowa powłoka kwarcowa w deseniach Tira i Lino daje interesujące efekty: jasny-ciemny i mat-połysk. Końcowy wygląd jest uzależniony od rodzaju zastosowanej farby. Mogą być stosowane transparentne kolory farb laserunkowych (Deco-Lasur i  Sylitol Antik–Lasur). Wydobywają one akcenty barwne i uwypuklają pełną głębię wzoru. Można stosować zarówno farby matowe, jak i błyszczące, a w celu uszlachetnienia powierzchni oraz uzyskania dodatkowych metalicznych lub perłowych akcentów do lasury należy dodać pigment Perlatec: Gold, Silber lub PearlWhite.
Powierzchnię tapety można pomalować farbą z efektem metalicznym Metallocryl (tylko na tapetach z powłoką kwarcową Lino i Tira). Aby uzyskać powierzchnię mniej wyrazistą, stonowaną, zalecane jest wykończenie cienko powłokową, kryjącą farbą Amphibolin (tylko na tapetach z powłoką kwarcową Lino i Tira). W tym przypadku utracony zostanie efekt kontrastu i deseń tapety ulegnie „neutralizacji”.

Właściwości tapety:

  • nie pęcznieje,
  • nie ulega butwieniu,
  • zakrywa drobne rysy podłoża,
  • 1 lub 2 klasa odporności na szorowanie na mokro wg PN EN 13300 zależnie od zastosowanej warstwy końcowej,
  • trudno palna - klasa B1 wg DIN 4102.
Dekoracyjne tapety z włókna szklanego
Autor: Caparol Polska Sp.z o.o. Wykończenie ściany tapetami z włókna szklanego firmy Caparol (podkład: FantasticFleece, wzór Tira, powłoka laserunkowa: Sylitol Antik-Lasur cieniowana 20% Sylitol-Lithol na 3D Onyx 35.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej