Unikalne tapety ścienne ręcznie drukowane

2012-12-17 14:09
Tapety Red Poppy ręcznie drukowane
Autor: Red Poppy Na tapecie motyw Eden Birds, wprost jak z rajskiego ogrodu z egzotycznymi ptakami i kolorowymi motylami. Wzór powtarzalny o wys. 70,7 cm i szer. 54 cm, możliwy do wykonania w trzech kolorach nadruku. Tapeta tekstylna o szer. 54,5 cm lub papierowa o szer. 56 cm. Na pierwszym planie fotelik obity jedwabną tkaniną z kolekcji Eden Birds.

Red Poppy to pierwsza w Polsce firma, która do produkcji tapet wykorzystuje technikę sitodruku. Tapety mają niepowtarzalne wzory - ręcznie rysowane, a następnie przenoszone na sito i drukowane bardzo pracochłonną, znaną już w starożytnych Chinach dawną techniką.

Wzory tapet to autorskie projekty Justyny Medoń, absolwentki kierunku Surface Design londyńskiej uczelni College of Communication i laureatki I nagrody w konkursie Liberty Classic Print. Wzory tapet są inspirowane bogatym światem przyrody. Widoczne w nich jest także odwołanie do dawnego malarstwa dalekowschodniego, a także bogatej angielskiej tradycji produkcji tapet. Proponowane przez projektantkę tapety mogą stać się efektownym akcentem wnętrz komercyjnych, atrakcyjną dekoracją przestrzeni postindustrialnych, a także hoteli, galerii, wyrafinowanych wnętrz domów prywatnych i rezydencji.

Manufaktura Red Poppy proponuje całe linie wzorniczne do aranżacji wnętrz, gdyż wszystkie wzory tapet mogą być także przenoszone na tkaniny, np. zasłony, obicia mebli czy na poduszki. Wzory z tapet mogą być drukowane nawet na ceramicznych elementach wystroju wnętrz lub ceramice użytkowej (wazony, zastawy stołowe). 
Red Poppy wykonuje tapety w różnej kolorystyce. Może dopasować wzór i barwę tapet do wystroju konkretnego wnętrza, a także zaprojektować unikatowe tapety i tkaniny wykonane na indywidualne zamówienie.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej