Tapety ścienne o właściwościach akustycznych - SYSTEXX Active AcousTherm

2015-12-15 14:16
tapety z włókna szklanego
Autor: Vitrulan Tapety z włókna szklanego SYSTEXX Active AcousTherm mają grubość 3 mm. Poprawiają akustykę pomieszczeń, ale także mają właściwości termoizolacyjne

SYSTEXX Active AcousTherm to tapety ścienne z włókna szklanego, które dzięki specjalnej konstrukcji poprawiają akustykę pomieszczeń. Tapety mają także właściwości termoizolacyjne oraz ognioodporne. Ich producentem jest firma Vitrulan.

Akustyka pomieszczeń

Na spodzie tapet ściennych z włókna szklanego zastosowano włókninę akustyczną, dzięki czemu poprawiają akustykę pomieszczeń, redukując pogłos - osiagają wartość wskaźnika aw 0,25 (H) i zgodnie z normą DIN EN ISO 354 zaliczają się do klasy absorpcji dźwięku E. Tapety te sprawdzają się w szczególności w pomieszczeniach, w których istotne jest zapewnienie komfortu akustycznego, takich jak: szkoły, hotele, restauracje czy biura.

Trwałość i bezpieczeństwo pożarowe

Tapety z włókna szklanego SYSTEXX Active AcousTherm wyróżnia także niewielka przewodność cieplna - współczynnik oporu cieplnego wynosi 0,040 W/(m·K). Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, może być stosowana na podłoża z rysami czy niewielkimi pęknięciami. Tapety ścienne z włókna szklanego są przyjazne dla środowiska, w przypadku pożaru nie uwalniają toksycznych gazów i nie powodują zadymienia. Włókno szklane SYSTEXX ma certyfikaty bezpieczeństwa pożarowego zgodnie z normą DIN EN 13501 i osiąga klasę B s1, d0. Tapety są ponadto paroprzepuszczalne. Poleca się je alergikom.

Wzornictwo

Tapety z włókna szklanego dostępne są w dwóch wersjach: SYSTEXX Active AcousTherm 233, która charakteryzuje się równomierną liniową strukturą tkaniny szklanej oraz SYSTEXX Active AcousTherm 904 z delikatnym i eleganckim wzorem. Tapety można powlec farbą dyspersyjną we wszystkich odcieniach, nie tracąc przy tym żadnych właściwości izolacyjno-akustycznych. Tapety nadają się do bezpośredniego nakładania na ściany.

tapeta ścienna
Autor: Vitrulan Tapety ścienne z włókna szklanego SYSTEXX Active AcousTherm
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej