Tapety ścienne o właściwościach akustycznych - SYSTEXX Active AcousTherm

2015-12-15 14:16
tapety z włókna szklanego
Autor: Vitrulan Tapety z włókna szklanego SYSTEXX Active AcousTherm mają grubość 3 mm. Poprawiają akustykę pomieszczeń, ale także mają właściwości termoizolacyjne

SYSTEXX Active AcousTherm to tapety ścienne z włókna szklanego, które dzięki specjalnej konstrukcji poprawiają akustykę pomieszczeń. Tapety mają także właściwości termoizolacyjne oraz ognioodporne. Ich producentem jest firma Vitrulan.

Akustyka pomieszczeń

Na spodzie tapet ściennych z włókna szklanego zastosowano włókninę akustyczną, dzięki czemu poprawiają akustykę pomieszczeń, redukując pogłos - osiagają wartość wskaźnika aw 0,25 (H) i zgodnie z normą DIN EN ISO 354 zaliczają się do klasy absorpcji dźwięku E. Tapety te sprawdzają się w szczególności w pomieszczeniach, w których istotne jest zapewnienie komfortu akustycznego, takich jak: szkoły, hotele, restauracje czy biura.

Trwałość i bezpieczeństwo pożarowe

Tapety z włókna szklanego SYSTEXX Active AcousTherm wyróżnia także niewielka przewodność cieplna - współczynnik oporu cieplnego wynosi 0,040 W/(m·K). Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, może być stosowana na podłoża z rysami czy niewielkimi pęknięciami. Tapety ścienne z włókna szklanego są przyjazne dla środowiska, w przypadku pożaru nie uwalniają toksycznych gazów i nie powodują zadymienia. Włókno szklane SYSTEXX ma certyfikaty bezpieczeństwa pożarowego zgodnie z normą DIN EN 13501 i osiąga klasę B s1, d0. Tapety są ponadto paroprzepuszczalne. Poleca się je alergikom.

Wzornictwo

Tapety z włókna szklanego dostępne są w dwóch wersjach: SYSTEXX Active AcousTherm 233, która charakteryzuje się równomierną liniową strukturą tkaniny szklanej oraz SYSTEXX Active AcousTherm 904 z delikatnym i eleganckim wzorem. Tapety można powlec farbą dyspersyjną we wszystkich odcieniach, nie tracąc przy tym żadnych właściwości izolacyjno-akustycznych. Tapety nadają się do bezpośredniego nakładania na ściany.

tapeta ścienna
Autor: Vitrulan Tapety ścienne z włókna szklanego SYSTEXX Active AcousTherm
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej