System montażu sufitu podwieszanego typu "klik" - nowość Rockfon

2014-05-20 16:13
sufit podwieszany montaż
Autor: Rockfon W nowym systemie panele sufitowe montuje się na tzw. kliknęcie

Chicago Metallic T24 Click 2890 to system montażu sufitów podwieszanych wprowadzony przez Rockfon. Zalety nowego produktu to szybki montaż sufitu podwieszanego na tzw. klik, równie szybki demontaż oraz stabilna konstrukcja sufitu podwieszanego.

System montażu sufitu podwieszanego oferowany jest w trzech modelach, w zależności od rodzaju konstrukcji nośnej sufitu podwieszanego: z widoczną konstrukcją, całkowicie ukrytą lub częściowo ukrytą. System składa się z profili głównych i poprzecznych wykonanych z ocynkowanej stali szerokości 24 mm. Profile dostępne są z gładką, pomalowaną na biało powierzchnią (możliwość zamówienie profili także w innych kolorach). System oferowany jest wraz z kompletem akcesoriów montażowych: kątownikami przyściennymi (prostymi i schodkowymi), wieszakami i trzema rodzajami uchwytów do montażu bezpośredniego konstrukcji do stropu.

System znacznie ułatwia montaż sufitu podwieszanego. Poszczególne płyty sufitowe montuje się za pomocą specjalnych, zatrzaskujących się zamków typu klik. Profile główne są zwykle rozmieszczone osiowo co 1200 mm. Całość konstrukcji sufitu podwieszanego jest stabilna dzięki długiej nakładce profilu poprzecznego. Siatka profili może być podwieszona do stropu wieszakami lub mocowana uchwytami do bezpośredniego montażu.

W systemie dostępne są profile poprzeczne o różnych długościach: od 300 do 1800 mm. Profil główny systemu ma długość 3600 mm. Wszystkie profile sa wysokosci 38 mm, co ułatwia montaż oświetlenia i innych elementów instalacyjnych.

sufit podwieszany konstrukcja
Autor: Rockfon Konstrukcja sufitu podwieszanego
system sufitu podwieszanego
Autor: Rockfon Chicago Metallic T24 Click 2890 - elementy systemu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej