Rigimetr - płyta z miarką

2007-05-29 14:36

Firma Rigips wprowadziła do sprzedaży płytę gipsowo-kartonową z nadrukowaną miarką - RIGIMETR. Produkt zachował dotychczasowe parametry płyt gipsowo-kartonowych, różni się od nich jedynie nadrukowaną na powierzchni miarką.Miarka nadrukowana jest na dłuższych bokach każdej płyty w zagłębieniu służącym do szpachlowania (na krawędzi PRO). Po naklejeniu taśmy spoinowej i zaszpachlowaniu spoiny miarka przestaje być widoczna.

Informacje techniczne:

– nadruk atramentowy na krawędzi PRO,
– wysokość druku [mm]: 8–9,
– odstęp między podziałkami [mm]: 20,
– odstęp między podziałkami z oznaczeniem liczbowym [cm]: 10,
– brak reakcji atramentu z masami szpachlowymi Rigips (nie zostały zbadane reakcje z innymi dostępnymi na rynku masami).

Zalety płyty RIGIMETR:

 • Dokładność – nie trzeba używać miarki, aby równo przeciąć płytę.
 • Oszczędność czasu 
  – Wielokrotnie na budowie miarki giną, jeśli mamy Rigimetr, nie musimy ich poszukiwać.
  – Nie tracimy czasu i energii na odmierzanie płyty.
 • Oszczędność materiału
 • Wzrost jakości – w aprobatach technicznych ITB każdego systemu podano, w jakich odstępach powinny być rozmieszczone wkręty mocujące płytę do stelaży. Miarka na płycie umożliwia wkręcanie wkrętów zgodnie z zaleceniami producenta.
 • Redukcja kosztów – miarka na płycie pozwala kontrolować rozstaw profili sufitowych - czy jest właściwy i czy się nie "rozjeżdża". Często przy dużych powierzchniach sufitowych mamy do czynienia ze zjawiskiem rozjeżdżania się konstrukcji, co utrudnia montaż sufitu oraz pociąga za sobą wzrost kosztów.
 • Łatwy montaż
  – Właściwe (w pionie i poziomie) zamontowanie na ścianie pierwszej płyty, a następnie montowanie kolejnych w ten sposób, by dopasować oznaczenia na nich umieszczone, ułatwia w następnej kolejności wykonanie sufitu podwieszanego (łatwiej wyznaczyć poziom przyszłego sufitu śledząc układ miarki).
  – Podczas montażu płyt do konstrukcji sufitu podwieszanego monter nie ma możliwości kontroli, w którym miejscu znajdują się profile (są one zasłonięte przez płyty).
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej