Posadzka z żywicy akrylowej Metrostone

2016-05-05 11:11
posadzka żywiczna
Autor: Metropolis/Dekorian Posadzka z żywicy akrylowej w jednolitej kolorystyce

Posadzka z żywicy akrylowej imituje beton, może tworzyć jednolitą kolorystycznie nawierzchnię lub też być ozdobiona różnorodnymi wzorami. Posadzka żywiczna jest bezspoinowa, przez co łatwa do utrzymania w czystości i wytrzymała mechanicznie. To propozycja włoskiej marki Metropolis.

Metrostone to dwuskładnikowa żywica akrylowa z cząsteczkami kwarcu. Produkowana jest na bazie wody bez dodatku rozpuszczalników. Tworzy na podłożu cienką warstwę grubości 2 mm i matowym wykończeniu. Dobrze sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym. Kompleksowe wykonanie posadzki żywicznej trwa 4-5 dni. Żywice akrylowe z kolekcji Metrostone dostępne są w palecie 18 kolorów podstawowych, w tym bieli, szarości i ciepłych odcieni ziemi. Żywica umożliwia dodatkowo tworzenie na różnego rodzaju wzorów.

Żywicą akrylową można wykończać nie tylko posadzki w salonie, kuchni czy łazience, ale również ściany.

Produkt w postaci masy można aplikować na tynkach cementowych, podłożu betonowym czy podłogach ceramicznych (po dodatkowym przygotowaniu podłoża). Przed położeniem produktu głównego – Metrostone CEM,  konieczne jest zastosowanie podkładu Metrostone Prime. Masę nakłada się w 2 warstwach w odstępie 24 godzin. Finalnie powierzchnię zabezpiecza się po upływie kolejnych 72 godzin transparentnym preparatem Metrostone Matt. Należy nałożyć dwie warstwy produktu (w odstępie 24 godzin). Metrostone Matt tworzy na posadzce film zwiększający jej odporność na obciążenia chemiczne, mechaniczne i wpływ temperatury.

żywica akrylowa zastosowana w łazience
Autor: Metropolis/Dekorian Wykończenie łazienki żywicą akrylową
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej