Pomysły na sufity podwieszane. Sufit podwieszany z perforowanej blachy aluminiowej

2012-10-16 11:29
Sufit podwieszany a bistro bistro Asia Cocos
Autor: MEVACO Falisty sufit podwieszany w bistro Asia Cocos

Designerski projekt sufitu podwieszanego z blachy? Blacha aluminiowa MEVACO z ozdobną perforacją posłużyła jako tworzywo sufitu podwieszanego w barze Asia Cocos w designerskim outlecie, położonym w austriackim mieście Parndorf.

Sieć Cocos pragnie wyróżniać się z masy restauracji franczyzowych. W związku z tym, zamiast jednolitego wystroju wnętrz preferuje indywidualny wystrój restauracji i barów. Najnowszym tego przykładem jest bistro Asia Cocos położone w designerskim outlecie w Austrii w Parndorf , gdzie na powierzchni 37 700 m² swoje towary oferuje 170 sklepów. Dla architektów: Ralfa Kürbitza i Kerstin Heyroth było to atrakcyjne wyzwanie.
– W designerskim outlecie klienci życzą sobie czegoś szczególnego – mówi Ralf Kürbitz. – Jednak w wirze zakupów potrzebują spokojnej przystani.

Zmienny dynamiczny sufit podwieszany

Autorzy projektu - architekci Ralf Kürbitz i Kerstin Heyroth z Hamburga zaprojektowali sufit podwieszany w postaci falistej, dynamicznej powierzchni z blachy perforowanej. Günter Plattl z firmy Alu Hofstätter w Rohrbach w Austrii nadał arkuszom perforowanej blachy aluminiowej wyrafinowany kształt fal. W połączeniu z oświetleniem lampami LED daje to atrakcyjny zmienny światłocień.

Projekt sufitu podwieszanego w Asia Cocos  

Falisty sufit podwieszany wykonano z blachy aluminiowej firmy MEVACO o perforacji ozdobnej Creative Line Arabica. Architekci obliczyli amplitudy fal. Przełożenie dynamicznych kształtów na blachę perforowaną było zadaniem Güntera Plattla i jego firmy Alu Hofstätter w Rohrbach w Austrii. Z blachy perforowanej MEVACO skonstruował on poszczególne arkusze o falistych kształtach, które następnie przyspawano do ram i zamocowano do stropu.
– Podświetlone lampami LED fale z blachy perforowanej zapewniają piękne efekty świetlne. Ponieważ są tu zarówno miejsca bardziej oświetlone, jak i bardziej zaciemnione, goście odkrywają wciąż nową grę światła i cienia – mówi Ralf Kürbitz.

Sufit podwieszany w bistro Asia Cocos
Autor: MEVACO Sufit podwieszany z blachy perforowanej w bistro Asia Cocos

O producencie perforowanej  blachy aluminiowej

MEVACO to europejski producent i dystrybutor siatek cięto-ciągnionych i blach perforowanych. Firma powstała w 1998 w wyniku fuzji przedsiębiorstw Seidl + Mayer i Sorst. Zatrudnia obecnie ponad 135 pracowników w 17 państwach Europy. MEVACO oferuje: blachy perforowane, siatki cięto-ciągnione, plecione i zgrzewane oraz artykuły uzupełniające. Główny nacisk firma kładzie na produkty wykonane na zamówienie (indywidualny dobór materiału, formatu, rodzaju perforacji czy wielkości oczek).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej