Płyty z konglomeratu kwarcowego Technistone

2015-03-12 13:18
płyty z konglomeratu
Autor: Technistone Wnętrze banku CSOB w Pradze z zastosowaniem posadzki konglomeratowej Gobi White

Konglomerat kwarcowy uchodzi za unowocześnioną technologicznie wersję kamienia naturalnego. Jest trwały i efektowny. Wykorzystywany jest do wykańczania przede wszystkim wnętrz publicznych. Płyty z konglomeratu kwarcowego oferuje Technistone.

Właściwości konglomeratu kwarcowego

Konglomerat kwarcowy to połączenie kamienia naturalnego z nowoczesna technologia obróbki. Zapewnia trwałe wykończenie wnętrz, co jest istotne zwłaszcza w przestrzeniach użyteczności publicznej, najbardziej narażonych na użytkowanie. Płyty konglomeratowe są odporne na ścieranie, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, a także odznaczają się niską nasiąkliwością i dużą odpornością na zaplamienia. Dzięki temu są praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Ponadto bardzo dobrze absorbują ciepło, więc z powodzeniem można je zastosować w miejscach, gdzie występuje ogrzewanie podłogowe.

Zastosowanie i wzornictwo

Płyty kamienne z konglomeratu to uniwersalny materiał wykończeniowy. Polecane są na posadzki, okładziny ścienne, schody czy blaty. Płyty z konglomeratu można stosować do wykończenia wnętrz każdego obiektu użyteczności publicznej od pensjonatu, hotelu i restauracji, przez centrum handlowe i biuro aż po lotnisko czy dworzec kolejowy.
Płyty kamienne oferowane są w bogatej kolorystyce. Kolory płyt mogą być zupełnie jednolite lub wzbogacone wzorami, np. imitującymi marmur.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej