Płyty z konglomeratu kwarcowego Technistone

2015-03-12 13:18
płyty z konglomeratu
Autor: Technistone Wnętrze banku CSOB w Pradze z zastosowaniem posadzki konglomeratowej Gobi White

Konglomerat kwarcowy uchodzi za unowocześnioną technologicznie wersję kamienia naturalnego. Jest trwały i efektowny. Wykorzystywany jest do wykańczania przede wszystkim wnętrz publicznych. Płyty z konglomeratu kwarcowego oferuje Technistone.

Właściwości konglomeratu kwarcowego

Konglomerat kwarcowy to połączenie kamienia naturalnego z nowoczesna technologia obróbki. Zapewnia trwałe wykończenie wnętrz, co jest istotne zwłaszcza w przestrzeniach użyteczności publicznej, najbardziej narażonych na użytkowanie. Płyty konglomeratowe są odporne na ścieranie, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, a także odznaczają się niską nasiąkliwością i dużą odpornością na zaplamienia. Dzięki temu są praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Ponadto bardzo dobrze absorbują ciepło, więc z powodzeniem można je zastosować w miejscach, gdzie występuje ogrzewanie podłogowe.

Zastosowanie i wzornictwo

Płyty kamienne z konglomeratu to uniwersalny materiał wykończeniowy. Polecane są na posadzki, okładziny ścienne, schody czy blaty. Płyty z konglomeratu można stosować do wykończenia wnętrz każdego obiektu użyteczności publicznej od pensjonatu, hotelu i restauracji, przez centrum handlowe i biuro aż po lotnisko czy dworzec kolejowy.
Płyty kamienne oferowane są w bogatej kolorystyce. Kolory płyt mogą być zupełnie jednolite lub wzbogacone wzorami, np. imitującymi marmur.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej