Płyty z betonu architektonicznego - do wnętrz i na elewacje

2015-03-17 12:03
płyty z betonu architektonicznego
Autor: Morgan & Möller Płyty betonowe z wżerami

Marka Morgan & Möller proponuje kilka rodzajów dekoracyjnych płyt z betonu architektonicznego. Płyty betonowe oferowane są w różnych wersjach faktury, wielkości, koloru oraz sposobu montażu. Można je wykorzystać do wykończenia ścian we wnętrzu, ale także na zewnątrz - na elewacji budynku czy ogrodzeniu.

Płyty z betonu architektonicznego oferowane są w formatach: 60x60 cm, 90x60 cm, 120x60 cm lub w innych, na zamówienie. Płyty betonowe mogą być gładkie, z wżerami lub piaskowane.

Nie tylko klasyczne szarości

Wszystkie płyty z betonu architektonicznego dostępne są zarówno w ciemnym, jak i jasnym odcieniu szarości. Te przeznaczone do wykończenia wnętrz można jednak zamówić także w innych kolorach, wybranych z palety zbliżonej do RAL, np. białym, antracytowym.

Oferowane są dwa rodzaje płyt ze względu na sposób montażu. Płyty Plain nie mają otworów i ich system montażowy jest niewidoczny. Z kolei płyty betonowe Gap mają otwory montażowe w rogach - montuje się je za pomocą śrub, które przykrywa się ozdobnymi zaślepkami. Przy widocznym montażu można dobrać odpowiedni kolor i materiał wykończeniowy zaślepek (betonowe lub metalowe).

Płyty z betonu architektonicznego wzmacniane są włóknem szklanym - GRC (Glassfibre Reinforced Concrete) - dzięki temu płyty grubości 7 mm, mają większą wytrzymałość i są lżejsze.


śniana wykończona płytami z betonu architektonicznego
Autor: Morgan & Möller Dekoracyjne płyty betonowe zastosowane na ścianie nadają wnętrzu oryginalności
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej