Płyty z betonu architektonicznego - do wnętrz i na elewacje

2015-03-17 12:03
płyty z betonu architektonicznego
Autor: Morgan & Möller Płyty betonowe z wżerami

Marka Morgan & Möller proponuje kilka rodzajów dekoracyjnych płyt z betonu architektonicznego. Płyty betonowe oferowane są w różnych wersjach faktury, wielkości, koloru oraz sposobu montażu. Można je wykorzystać do wykończenia ścian we wnętrzu, ale także na zewnątrz - na elewacji budynku czy ogrodzeniu.

Płyty z betonu architektonicznego oferowane są w formatach: 60x60 cm, 90x60 cm, 120x60 cm lub w innych, na zamówienie. Płyty betonowe mogą być gładkie, z wżerami lub piaskowane.

Nie tylko klasyczne szarości

Wszystkie płyty z betonu architektonicznego dostępne są zarówno w ciemnym, jak i jasnym odcieniu szarości. Te przeznaczone do wykończenia wnętrz można jednak zamówić także w innych kolorach, wybranych z palety zbliżonej do RAL, np. białym, antracytowym.

Oferowane są dwa rodzaje płyt ze względu na sposób montażu. Płyty Plain nie mają otworów i ich system montażowy jest niewidoczny. Z kolei płyty betonowe Gap mają otwory montażowe w rogach - montuje się je za pomocą śrub, które przykrywa się ozdobnymi zaślepkami. Przy widocznym montażu można dobrać odpowiedni kolor i materiał wykończeniowy zaślepek (betonowe lub metalowe).

Płyty z betonu architektonicznego wzmacniane są włóknem szklanym - GRC (Glassfibre Reinforced Concrete) - dzięki temu płyty grubości 7 mm, mają większą wytrzymałość i są lżejsze.


śniana wykończona płytami z betonu architektonicznego
Autor: Morgan & Möller Dekoracyjne płyty betonowe zastosowane na ścianie nadają wnętrzu oryginalności
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej