Płyty cementowo-drzazgowe do wykonania podłóg, zabudowań poddaszy, ścianek działowych

2013-02-04 8:56
płyty cementowo drzazgowe
Autor: CETRIS

Płyty cementowo-drzazgowe produkowane są ze sprasowanej mieszanki drzazg drewnianych, cementu portlandzkiego i domieszek hydratacyjnych. Na BUDMIE 2013 płyty cementowo-drzazgowe prezentował czeski producent, firma CETRIS.

Płyty cementowo-drzazgowe znajdują zastosowanie w technologii suchej zabudowy: do wykonania podłóg, zabudowań poddaszy, systemów przeciwpożarowych, sufitów podwieszanych, również dźwiękoszczelnych i ścianek działowych, a także w wentylowanych elewacjach.

Płyty cementowo-drzazgowe produkowane są ze świerkowej i jodłowej masy drzewnej, cementu portlandzkiego, substancji mineralizujących i wody. Taka mieszanka jest prasowana pod wysokim ciśnieniem, poddawana procesowi hydratacji, po czym gotowe płyty dojrzewają przez 7 dni w specjalnych warunkach.

Płyty cementowo-drzazgowe są zaklasyfikowane jako niepalne A2-s1,d0 wg normy EN13 501-1. Płyty są odporne na działanie wilgoci, można je stosować na zewnątrz obiektów. Pęcznienie płyt po włożeniu do wody na 24 godz. wynosi maks. 1,5%.

Współczynnik izolacyjności akustycznej wynosi 30-35 dB. Płyty cemetowo-drzazgowe odporne na działanie pleśni i działania owadów. Płyty cementowo-drzazgowe są bezpieczne dla zdrowia i ekologiczne ze względu na surowce użyte do ich produkcji.

Płyty są lekkie płyta o gr. 10 mm waży 14 kg/m2. Można je ciąć, frezować, wiercić i szlifować. Płyty standardowo mają gr. od 8 do 32 mm co 2mm.

Płyty można wykańczać malując farbą, tynkiem, tapetą lub płytkami ceramicznymi. Płyty dostępne są bez wykończenia powierzchni lub z wykończoną fabrycznie powierzchnią.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej