Pannello - systemy z płyt gipsowo-kartonowych do wykończenia wnętrz

2007-11-09 15:23

Guida - płyta gipsowo-kartonowa przeznaczona do obudowywania skomplikowanych, załamujących się fragmentów ścian. Na płycie nacięte są od spodu co 10 mm rowki, służące jako prowadnice dla frezarki ręcznej.

Używając pod kątem 45-90o frezarki wycinającej, można wykonać każdy nietypowy element wykończenia mającego załamania lub kąty. Dzięki temu eliminuje się montaż kątowników oraz szpachlowanie i szlifowanie, co znacznie skraca czas pracy panel przeznaczony do wykończeń kątowych wnętrza. Panel jest wykonany z płyt gipsowo kartonowych zwykłych, wodoodpornych lub ognioodpornych, o wymiarach 12,5x600x3000 mm.
Vetebra i Milleusi - płyty do krzywizn. Można z nich wykonać na przykład kolumnę o średnicy 12 cm i wysokości 6 m, a także ścianki wolno stojące o dowolnych krzywiznach. Pannello Milleusi przykleja się na utworzoną przegrodę, zaś z Pannello Vertebra wykonuje się sztywną niezależną konstrukcję.


 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej