Okładziny ścienne. Wykończenie ścian płytkami kamiennymi

2013-08-22 15:51
Stegu na rynku od 20 lat
Autor: Stegu Kamień dekoracyjny typu Venezia

Wykończenie ścian i elewacji jest często najważniejszym elementem dekoracyjnym wnętrz i budynków. Na okładziny ścienne znakomicie nadaje się kamień dekoracyjny. Na rynku jest obecnie duży wybór płytek kamiennych, dzięki którym można osiągnąć oryginalne efekty.

Elementy dekoracyjne o strukturze materiałów naturalnych pojawiły się prawie 100 lat temu w Stanach Zjednoczonych, gdzie okładziny ścienne imitujące cegłę lub kamień były wykorzystywane do wykańczania budynków szkieletowych. W Polsce rynek płytek z kamienia dekoracyjnego rozwija się od lat 90. ubiegłego wieku. Krajowi producenci okładzin ściennych z płytek kamiennych reprezentują dzisiaj  poziom międzynarodowy. Okładziny ścienne z kamienia dekoracyjnego nadają wykańczanym powierzchniom naturalny charakter, są ponadto mrozo- i wodoodporne, zachowują estetykę faktur przez wiele lat. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej