Nowości Cersaie. Płytki ceramiczne jak pasy tkaniny lub morskie fale

2011-10-21 14:18
Nowości Cersaie. Płytki ceramiczne jak pasy tkaniny lub morskie fale
Autor: Coram Poland Płytka Novecemento Slim

Asortyment płytek Aparici w ofercie Coram Poland już wkrótce wzbogaci się o nowości prezentowane na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii: wyrazisty sześciokątny gres rektyfikowany, płytki ceramiczne z efektem trójwymiarowości wzbogacone o reliefowe nacięcia albo płytki falujące jak pasy tkaniny czy poruszane wiatrem morskie fale.

Nowości Cersaie. Płytki ceramiczne jak pasy tkaniny lub morskie fale
Autor: Coram Poland Kolekcja Neutral

Pokazała je na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii firma Aparici. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na dekorację przygotowaną do kolekcji Novocemento, przypominającą falowane wiatrem pasy tkaniny oraz na sześciokątną płytkę gresową G-Stone Hexagonal. Już wkrótce będą one dostępne w Polsce.

Płytki włoskiej firmy Aparici wzbogaciły asortyment Coram Poland, w którym już znajdują się: armatura, ceramika sanitarna, meble, wanny, kabiny prysznicowe i brodziki oraz akcesoria. Dodanie płytek ceramicznych było wpisane w rozwój firmy. Jest to bowiem ostatni element, który czyni ofertę Coram Poland kompletną pod względem zawartości dla klienta planującego urządzić łazienkę.

- Płytki ceramiczne to swoista „baza” dla takich elementów jak ceramika, urządzenia kąpielowe, baterie czy meble. Śmiało możemy powiedzieć, że obecnie firma Coram Poland ma w swojej ofercie wszystko, co jest niezbędne do kompleksowego wyposażenia łazienki – mówi Mikołaj Michalski, dyrektor handlowy Coram Poland. - zdecydowaliśmy się na współpracę z hiszpańską firmą Aparici, którego jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem.

Nowości Aparici prezentowane na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii to kolekcje Novocemento, Quantum, Neutral, G-Stone Hexagonal oraz Jasper.

Gres jak tkanina

Kolekcję płytek gresowych Novocemento hiszpański producent wzbogacił o piękną dekorację Novocemento Slim Up. Jest to płytka o wymiarach 225 x 900 mm prasowana w technice slim i szkliwiona cyfrowo. Jej znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne wygięcia, które po ułożeniu dają efekt falowanej wiatrem tkaniny. Dekoracja proponowana jest w czterech wersjach kolorystycznych: kości słoniowej, szarości, brązu oraz czerni. Kosztuje brutto ok. 250 zł/szt.

Płytki z efektem trójwymiarowości

Kolejnym produktem na który warto zwrócić uwagę jest minimalistyczna płytka Quantum o wymiarach 251 x 756 mm, podwójnie wypalana i poddana cyfrowemu szkliwieniu. Płytki ceramiczne dostępne są w dwóch wersjach: gładkiej i z reliefowymi nacięciami dającymi efekt trójwymiarowości. Wrażenie to podkreślają zaproponowane przez producenta kolory: szary, perłowy i kość słoniowa. Dekoracje z linii Quantum to płytki z fotograficznie oddanym motywem zanurzonych w lodzie puszek z napojami (Cold Decor) i liniowy dekor z kontrapunktem w kształcie ziarna piasku (Sable Decor). Płytka podstawowa z serii Quantum kosztuje netto ok. 180 zł/m2, dekoracja – ok. 250 zł/szt.

Płytki ceramiczne przypominające naturalny kamień

Nowością jest także seria Neutral, której bazą jest płytka o wymiarach 297,5 x 894,6 mm i grubości 7 mm przygotowana na białej paście. Jej cechą charakterystyczną jest unikalna struktura fali oraz mocno błyszcząca powierzchnia. Śnieżnobiała płytka prasowana jest w technice slim i szkliwiona cyfrowo. Kosztuje netto ok. 270 zł/m2.

Inną nowością firmy Aparici prezentowaną na tegorocznych targach Cersaie jest płytka G-Stone Hexagonal. Jest to jedyny na rynku sześciokątny gres rektyfikowany o mocnym, wyrazistym kształcie podkreślonym przez format płyty (515,5 x 515,5 mm). Płytka oferowana jest w trzech odcieniach naturalnego kamienia, w wykończeniu lappato. Kosztuje netto ok. 378 zł/m2.

Płytki jak mozaika

Płytka Jasper to doskonała imitacja mozaiki. Jej cechą charakterystyczną są nieszkliwione „fugi”, jest najbardziej "klasyczną propozycją" wśród nowości. Płytka w formacie 200 x 592 mm została poddana procesom: podwójnego wypału i cyfrowego szkliwienia. Oferowana jest w dwóch odcieniach kolorystycznych: crema i terra. Kolekcję uzupełniają dwie dekoracje: mozaikowa listwa o wymiarach 30 x 592 mm oraz zdobiona bordiura w kolorze starego złota o wymiarach 70 x 295 mm. Bogata ornamentyka tej ostatniej to przeciwwaga dla oszczędnej estetyki płytki bazowej. Płytka podstawowa Jasper kosztuje netto ok. 180 zł/m2.

Pofalowana albo stabilna jak kamień
Autor: Coram Poland Kolekcja G-STONE Hexagonal
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej