Nowości Cersaie. Płytki ceramiczne jak pasy tkaniny lub morskie fale

2011-10-21 14:18
Nowości Cersaie. Płytki ceramiczne jak pasy tkaniny lub morskie fale
Autor: Coram Poland Płytka Novecemento Slim

Asortyment płytek Aparici w ofercie Coram Poland już wkrótce wzbogaci się o nowości prezentowane na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii: wyrazisty sześciokątny gres rektyfikowany, płytki ceramiczne z efektem trójwymiarowości wzbogacone o reliefowe nacięcia albo płytki falujące jak pasy tkaniny czy poruszane wiatrem morskie fale.

Nowości Cersaie. Płytki ceramiczne jak pasy tkaniny lub morskie fale
Autor: Coram Poland Kolekcja Neutral

Pokazała je na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii firma Aparici. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na dekorację przygotowaną do kolekcji Novocemento, przypominającą falowane wiatrem pasy tkaniny oraz na sześciokątną płytkę gresową G-Stone Hexagonal. Już wkrótce będą one dostępne w Polsce.

Płytki włoskiej firmy Aparici wzbogaciły asortyment Coram Poland, w którym już znajdują się: armatura, ceramika sanitarna, meble, wanny, kabiny prysznicowe i brodziki oraz akcesoria. Dodanie płytek ceramicznych było wpisane w rozwój firmy. Jest to bowiem ostatni element, który czyni ofertę Coram Poland kompletną pod względem zawartości dla klienta planującego urządzić łazienkę.

- Płytki ceramiczne to swoista „baza” dla takich elementów jak ceramika, urządzenia kąpielowe, baterie czy meble. Śmiało możemy powiedzieć, że obecnie firma Coram Poland ma w swojej ofercie wszystko, co jest niezbędne do kompleksowego wyposażenia łazienki – mówi Mikołaj Michalski, dyrektor handlowy Coram Poland. - zdecydowaliśmy się na współpracę z hiszpańską firmą Aparici, którego jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem.

Nowości Aparici prezentowane na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii to kolekcje Novocemento, Quantum, Neutral, G-Stone Hexagonal oraz Jasper.

Gres jak tkanina

Kolekcję płytek gresowych Novocemento hiszpański producent wzbogacił o piękną dekorację Novocemento Slim Up. Jest to płytka o wymiarach 225 x 900 mm prasowana w technice slim i szkliwiona cyfrowo. Jej znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne wygięcia, które po ułożeniu dają efekt falowanej wiatrem tkaniny. Dekoracja proponowana jest w czterech wersjach kolorystycznych: kości słoniowej, szarości, brązu oraz czerni. Kosztuje brutto ok. 250 zł/szt.

Płytki z efektem trójwymiarowości

Kolejnym produktem na który warto zwrócić uwagę jest minimalistyczna płytka Quantum o wymiarach 251 x 756 mm, podwójnie wypalana i poddana cyfrowemu szkliwieniu. Płytki ceramiczne dostępne są w dwóch wersjach: gładkiej i z reliefowymi nacięciami dającymi efekt trójwymiarowości. Wrażenie to podkreślają zaproponowane przez producenta kolory: szary, perłowy i kość słoniowa. Dekoracje z linii Quantum to płytki z fotograficznie oddanym motywem zanurzonych w lodzie puszek z napojami (Cold Decor) i liniowy dekor z kontrapunktem w kształcie ziarna piasku (Sable Decor). Płytka podstawowa z serii Quantum kosztuje netto ok. 180 zł/m2, dekoracja – ok. 250 zł/szt.

Płytki ceramiczne przypominające naturalny kamień

Nowością jest także seria Neutral, której bazą jest płytka o wymiarach 297,5 x 894,6 mm i grubości 7 mm przygotowana na białej paście. Jej cechą charakterystyczną jest unikalna struktura fali oraz mocno błyszcząca powierzchnia. Śnieżnobiała płytka prasowana jest w technice slim i szkliwiona cyfrowo. Kosztuje netto ok. 270 zł/m2.

Inną nowością firmy Aparici prezentowaną na tegorocznych targach Cersaie jest płytka G-Stone Hexagonal. Jest to jedyny na rynku sześciokątny gres rektyfikowany o mocnym, wyrazistym kształcie podkreślonym przez format płyty (515,5 x 515,5 mm). Płytka oferowana jest w trzech odcieniach naturalnego kamienia, w wykończeniu lappato. Kosztuje netto ok. 378 zł/m2.

Płytki jak mozaika

Płytka Jasper to doskonała imitacja mozaiki. Jej cechą charakterystyczną są nieszkliwione „fugi”, jest najbardziej "klasyczną propozycją" wśród nowości. Płytka w formacie 200 x 592 mm została poddana procesom: podwójnego wypału i cyfrowego szkliwienia. Oferowana jest w dwóch odcieniach kolorystycznych: crema i terra. Kolekcję uzupełniają dwie dekoracje: mozaikowa listwa o wymiarach 30 x 592 mm oraz zdobiona bordiura w kolorze starego złota o wymiarach 70 x 295 mm. Bogata ornamentyka tej ostatniej to przeciwwaga dla oszczędnej estetyki płytki bazowej. Płytka podstawowa Jasper kosztuje netto ok. 180 zł/m2.

Pofalowana albo stabilna jak kamień
Autor: Coram Poland Kolekcja G-STONE Hexagonal
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej