Meblościanka. Panele podłogowe na ścianie, czemu nie...

2011-05-06 11:40
Panele podłogowe na ścianie, czemu nie...
Autor: Witex

System modułowy Active Wall niemieckiej firmy Witex to sposób na nietypowe wykończenie i własną aranżację pomieszczenia – profile do montażu na ścianie paneli podłogowych umożliwiają nieograniczoną realizację indywidualnych pomysłów na meblościankę.

Panele podłogowe na ścianie, czemu nie...
Autor: Witex

Laminowane panele podłogowe to jeden z najpopularniejszych materiałów wykończenia mieszkań. Naśladują piękno naturalnych desek, zachęcają bogactwem nietypowych dekorów i struktur, imitując płytki ceramiczne, przetartą blachę, trzcinę, czy kwiatową mozaikę.

Przeczytaj również: Podłgi winylowe

Dotąd stosowane tylko na podłogach, zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem, od dziś mogą być mocowane również na ścianach. Umożliwiają to specjalne profile do montażu na ścianie Active Wall firmy Witex .

Panelowa meblościanka

Innowacyjny, praktyczny, modułowy system profili montażowych pozwala na stosowanie na ścianie wszystkich laminowanych paneli podłogowych dostępnych w ofercie firmy Witex. Nowe wykorzystanie paneli podłogowych umożliwiają stabilne, aluminiowe szyny, które są jednocześnie elementem mocującym dla różnego rodzaju akcesoriów. Atutem profili Active Wall są względy praktyczne, przede wszystkim łatwość montażu. Wystarczy wybrać odpowiednią szynę i umieścić na niej panele podłogowe w odpowiednich kolorach. Co więcej, narożniki do łączenia szyn zamykających w narożnikach eliminują konieczność wykonywania cięć pod kątem, co znacznie ułatwia montaż.
W ofercie dostępne są dwa systemy modułowe – 5,8-8 mm oraz 9,5-12mm – dostosowane do różnych grubości podłóg.

Praktyczne rozwiązania

Ściana to nie tylko tło. Zastosowanie dowolnej kolekcji laminowanych paneli podłogowych firmy Witex pozwala na stworzenie indywidualnych kompozycji, meblościanki dopasowanej do wystroju wnętrza. Można wybrać jeden wzór lub łączyć kilka kolekcji wybierajac  panele o różnych wzorach. Duży wybór dodatkowych akcesoriów pozwoli przy tym zagospodarować ścianę w dowolny sposób. Są się wśród nich różne haczyki oraz zaciski na półki lub telewizor. Na ścianie można umieścić wygodne półki, praktyczne zawieszki na akcesoria kuchenne lub stworzyć z nich wieszaki na ubrania, które pozwolą oszczędzić miejsce w wąskim korytarzu. System modułowy Active Wall jest bardzo elastyczny i pozwala na dowolną konfigurację poszczególnych akcesoriów. 

Elementy systemu

Rodzaje profili do montażu na ścianie Active Wall:

  • System 8 mm zawiera: szynę podstawową – 5,8-8 mm (2765 mm), szynę zamykającą – 5,8-8 mm (2765 mm), narożnik – 5,8-8 mm;
  • System 12 mm zawiera: szynę podstawową – 9,5-12 mm ( 2765 mm), szynę zamykającą – 9,5-12 mm (2765 mm), narożnik – 9,5-12 mm.

Wśród akcesoriów znajdują się:

  • płytki dystansowe – 10 szt.;
  • okucie – 52x56 mm – 2 szt.;
  • haczyki – 24x41 mm – 2 szt.;
  • mocowanie TV – 2 szt.;
  • zaciski półkowe – 0-45 mm – 2 szt.;
  • haczyki półkowe – 1 szt.;
  • haczyki na odzież – 1 szt.


WITEX to firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji wysokogatunkowych podłóg, która należy do grona współwynalazców podłogi laminowanej.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej