Lustro Pilkington MirroView™ - lustro z telewizorem

2016-12-20 12:29
Pilkington MirroView™
Autor: Pilkington Lustro Pilkington MirroView™ kryjące telewizor

Pilkington MirroView™ - niby tradycyjnie wyglądające lustro, a jednak - kryje w sobie ekran telewizora. To najnowszy pomysł marki Pilkington, aby telewizor we wnętrzu nie był widoczny. Jak działa ten produkt?

Telewizor za lustrem

Pilkington MirroView™ wyposażone jest od strony wewnętrznej w matrycę, dzięki której po włączeniu szklana tafla lub też jej fragment zamieniają się w ekran telewizyjny. Oryginalność tego szkła tkwi w metodzie produkcji, polegającej na napyleniu wysokorefleksyjnej powłoki na jedną powierzchnię tafli. Za sprawą postępu technologicznego, rozwiązanie, znane dotychczas z salonów multimedialnych czy np. hoteli na najwyższym poziomie, może być stosowane teraz także w domach czy mieszkaniach prywatnych.

Pilkington MirroView™ poleca się stosować nie tylko w salonach, ale również. np. w łazienkach. Montaż produktu najlepiej zaplanować przy okazji budowy domu czy wykańczania mieszkania albo też większego remontu. Trzeba bowiem wygospodarować miejsce na ukrycie telewizora.

Szyby Pilkington MirroView™ powinny być instalowane twardą powłoką od strony obserwatora, w przeciwnym razie obraz będzie mniej ostry. Procedury montażu są podobne do tych, które stosuje się do szkła niepowlekanego. Powłoka jest kompatybilna z powszechnie dostępnymi materiałami uszczelniającymi do szyb. Monitor telewizora powinien zajmować część szyby. Pozostałą część lustra zaleca się zamaskować czarną farbą, winylem lub podobnym środkiem.
Szkło dostępne jest w maksymalnych wymiarach 3210x2440 mm.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej