Lustro Pilkington MirroView™ - lustro z telewizorem

2016-12-20 12:29
Pilkington MirroView™
Autor: Pilkington Lustro Pilkington MirroView™ kryjące telewizor

Pilkington MirroView™ - niby tradycyjnie wyglądające lustro, a jednak - kryje w sobie ekran telewizora. To najnowszy pomysł marki Pilkington, aby telewizor we wnętrzu nie był widoczny. Jak działa ten produkt?

Telewizor za lustrem

Pilkington MirroView™ wyposażone jest od strony wewnętrznej w matrycę, dzięki której po włączeniu szklana tafla lub też jej fragment zamieniają się w ekran telewizyjny. Oryginalność tego szkła tkwi w metodzie produkcji, polegającej na napyleniu wysokorefleksyjnej powłoki na jedną powierzchnię tafli. Za sprawą postępu technologicznego, rozwiązanie, znane dotychczas z salonów multimedialnych czy np. hoteli na najwyższym poziomie, może być stosowane teraz także w domach czy mieszkaniach prywatnych.

Pilkington MirroView™ poleca się stosować nie tylko w salonach, ale również. np. w łazienkach. Montaż produktu najlepiej zaplanować przy okazji budowy domu czy wykańczania mieszkania albo też większego remontu. Trzeba bowiem wygospodarować miejsce na ukrycie telewizora.

Szyby Pilkington MirroView™ powinny być instalowane twardą powłoką od strony obserwatora, w przeciwnym razie obraz będzie mniej ostry. Procedury montażu są podobne do tych, które stosuje się do szkła niepowlekanego. Powłoka jest kompatybilna z powszechnie dostępnymi materiałami uszczelniającymi do szyb. Monitor telewizora powinien zajmować część szyby. Pozostałą część lustra zaleca się zamaskować czarną farbą, winylem lub podobnym środkiem.
Szkło dostępne jest w maksymalnych wymiarach 3210x2440 mm.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej