Kolory wnętrz 2015 - Śnieżka proponuje 4 trendy

2015-03-11 9:13
kolory ścian w sypialni
Autor: FFiL Śnieżka S.A. Sypialnia w stylu Miejskiej dżungli ze szmaragdową zielenią na ścianach

Na ten rok Śnieżka proponuje Naturę ciszy, Miejską dżunglę, Geometrię koloru oraz Ciepłe klimaty - 4 trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz. Bazują one na różnorodnych kolorach farb z kolekcji Śnieżka Satynowa, Śnieżka Barwy Natury oraz Śnieżka Kuchnia-łazienka. Śnieżka podpowiada nie tylko w jakich kolorach malować ściany, ale także jak dobierać dodatki.

1. Natura ciszy - stonowana aranżacja wnętrza

Ten trend kolorystyczny w wnętrzu ma przynieść spokój ducha, wyciszenie i refleksję. Naturę ciszy tworzymy, wybierając kolory farb w stonowanych tonacjach szarości i zamglonych pastelach. W tej aranżacji wnętrz rezygnujemy z mocnych kontrastów kolorystycznych. Ściany pomalowane w spokojnych, naturalnych kolorach zestawiamy z cegłą, kamieniem, naturalnymi tkaninami. Wnętrze ma być pozbawione zdecydowanych akcentów.

2. Miejska dżungla - feeria żywych barw 

Zabawa kolorami, fakturami, geometrią to cechy charakterystyczne Miejskiej dżungli, dla której inspiracją jest dżungla amazońska. Ten trend ma być przeciwwagą dla surowych, sterylnych wnętrz i wszechobecnej w nich bieli. Jaki kolory farb obowiązują przy tworzeniu tej aranżacji? Przede wszystkim różne odcienie zieleni, w tym szmaragdowy, limonkowy i oliwkowy. Wnętrza mają wypełniać geometryczne motywy na dodatkach i tkaninach tapicerskich. Nie może też zabraknąć motywów roślinnych, np. na tkaninach, ale także naturalnych kwiatów doniczkowych. Uwaga na kicz, który w tej aranżacji wnętrz nie ma racji bytu.

3. Geometria koloru, czyli misz-masz we wnętrzu

Ten trend w aranżacji wnętrz czerpie z modernizmu i sztuki pop-artu. Mieszkanie urządzamy w wyrazistych, soczystych kolorach. Podstawowymi kolorami są tu: czerwony, żółty, niebieski, które umiejętnie łączymy z czernią i bielą. Na ścianach dobrze się będą prezentować obrazy w formie plakatów bądź ręcznie malowane napisy. Polecane meble, to te wykonane z ciemnych, metalowych prętów.

4. Ciepłe klimaty - na ludowo, w kolorach ziemi

Trend czerpiący inspiracje z natury i ludowości. Wnętrze ma być przede wszystkim ciepłe i przytulne, a jego klimat ma sprzyjać wyciszeniu. Ściany malujemy w kolorach ziemi: ochra, oranż, terakota. Miszkanie mają wypełniać drewniane, wiklinowe czy wyplatane z trawy morskiej dodatki oraz naturalne materiały i tkaniny z wyraźnymi motywami etnicznymi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej