Klasyka we wnętrzach. Zobacz apartament wyłącznie w czerni i bieli

2013-02-07 11:21
Apartament w czerni i w bieli. Projekt pracowni 81.WAW.pl
Autor: 81.WAW.PL

Warszawski apartament powstał w zamyśle jako tło dla ekspozycji cennych obrazów, nie można jednak oprzeć się wrażeniu, że to dzieła sztuki stanowią dodatek do tego opracowanego w każdym szczególe wnętrza w klasycznej czerni i bieli. Projekt jest dziełem architektów z pracowni 81.WAW.pl.

Warszawskie mieszkanie o pow. 100 m2 to już drugi apartament  urządzony przez architektów z pracowni 81.WAW.PL tak rygorystycznie w czerni i bieli. W każdym pomieszczeniu podłogę wyłożono czarną dębową deską, jedynie w łazienkach wprowadzono kamienne elementy posadzki. Wszędzie umieszczono też jasne, tapicerowane meble wypoczynkowe. Krzesła w jadalni również obite są podobnym jasnym materiałem.

Projektanci podzielili przestrzeń wspólną mieszkania na dwie części - salon z trzema szerokimi kanapami oraz jadalnię. Obie rozdziela minimalistyczna, prostokątna konsola, która jednocześnie pełni funkcję szafek na zastawę stołową. 
– Dodatkowo ustawiliśmy na niej lampy, co jeszcze bardziej podkreśliło granicę między salonem a częścią jadalną – mówi Rafał Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.

W mieszkaniu największą uwagę zwraca brak górnego oświetlenia. Właścicielom apartamentu zależało, by cały lokal tworzył tło dla eksponowanych we wnętrzach dzieł sztuki. Z tego powodu architekci zdecydowali o użyciu wyłącznie nastrojowego oświetlenia bocznego. Kinkiety, umieszczone nad każdym obrazem, zapewniają główne oświetlenie w mieszkaniu. Znakomicie eksponują przy tym obrazy.

W apartamencie jest więcej niespodzianek. Należy do nich między innymi całkowicie zabudowany taras. Właściciele zdecydowali się na to, gdyż wiedzieli, że i tak nie będą mogli korzystać z otwartego tarasu przez cały rok. Zabudowa tarasu pozwoliła na stworzenie dodatkowego salonu - z biokominkiem, obszerną szafą na wino oraz imponującym lobby barem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej