Klasyka we wnętrzach. Zobacz apartament wyłącznie w czerni i bieli

2013-02-07 11:21
Apartament w czerni i w bieli. Projekt pracowni 81.WAW.pl
Autor: 81.WAW.PL

Warszawski apartament powstał w zamyśle jako tło dla ekspozycji cennych obrazów, nie można jednak oprzeć się wrażeniu, że to dzieła sztuki stanowią dodatek do tego opracowanego w każdym szczególe wnętrza w klasycznej czerni i bieli. Projekt jest dziełem architektów z pracowni 81.WAW.pl.

Warszawskie mieszkanie o pow. 100 m2 to już drugi apartament  urządzony przez architektów z pracowni 81.WAW.PL tak rygorystycznie w czerni i bieli. W każdym pomieszczeniu podłogę wyłożono czarną dębową deską, jedynie w łazienkach wprowadzono kamienne elementy posadzki. Wszędzie umieszczono też jasne, tapicerowane meble wypoczynkowe. Krzesła w jadalni również obite są podobnym jasnym materiałem.

Projektanci podzielili przestrzeń wspólną mieszkania na dwie części - salon z trzema szerokimi kanapami oraz jadalnię. Obie rozdziela minimalistyczna, prostokątna konsola, która jednocześnie pełni funkcję szafek na zastawę stołową. 
– Dodatkowo ustawiliśmy na niej lampy, co jeszcze bardziej podkreśliło granicę między salonem a częścią jadalną – mówi Rafał Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.

W mieszkaniu największą uwagę zwraca brak górnego oświetlenia. Właścicielom apartamentu zależało, by cały lokal tworzył tło dla eksponowanych we wnętrzach dzieł sztuki. Z tego powodu architekci zdecydowali o użyciu wyłącznie nastrojowego oświetlenia bocznego. Kinkiety, umieszczone nad każdym obrazem, zapewniają główne oświetlenie w mieszkaniu. Znakomicie eksponują przy tym obrazy.

W apartamencie jest więcej niespodzianek. Należy do nich między innymi całkowicie zabudowany taras. Właściciele zdecydowali się na to, gdyż wiedzieli, że i tak nie będą mogli korzystać z otwartego tarasu przez cały rok. Zabudowa tarasu pozwoliła na stworzenie dodatkowego salonu - z biokominkiem, obszerną szafą na wino oraz imponującym lobby barem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej