Gięty, podwieszany sufit

2008-11-27 17:07

Do niedawna aranżacja wnętrza z wykonaniem sufitu podwieszanego była ograniczona do jednej płaszczyzny. Inwencja projektantów skupiała się głównie na rodzaju płyty, jej kolorze, wzorze i fakturze. Nowa płyta sufitowa Ultima Canopy umożliwia stworzenie przestrzeni trójwymiarowej.

Sufity podwieszane najczęściej kojarzą z zagospodarowaniem dużych powierzchni biurowych. Mają przede wszystkim zasłaniać znajdujące się powyżej instalacje, poprawiać estetykę i komfort akustyczny pomieszczeń. Do niedawna aranżacja wnętrz z wykonaniem sufitu podwieszanego była ograniczona do jednej płaszczyzny. Inwencja projektantów skupiała się głównie na rodzaju płyty, jej kolorze, wzorze i fakturze. Nowa płyta sufitowa Ultima Canopy umożliwia stworzenie przestrzeni trójwymiarowej.

 

Choć Ultima została zaprojektowana jako gięta płyta (o wymiarach ok. 1800 x 1200 mm), którą można swobodnie zawiesić, to jednak zachowała swoje właściwości: współczynnik pochłaniania dźwięku αw = 0.65, izolacyjności dźwięku Dncw = 37 dB i odbicia światła 88%.
Płytę Ultima Canopy można montować do modułowego sufitu podwieszanego lub bezpośrednio do stropu. Mocowanie jest zintegrowane z płytą i dostarczane w komplecie.
Biała, nieperforowana płyta jest pokryta z każdej strony (także po bokach) laminatem.

Ponieważ jest dekoracyjna, nadaje się do wykorzystania w miejscach, w których szczególnie ważny jest oryginalny wygląd pomieszczenia i jego komfort akustyczny.
Płyta sprawdza się w holach czy recepcjach hotelowych, terminalach dworcowych i poczekalniach.
Właściwości płyt Ultima dodatkowo pozwalają wyciszyć hałas i rozjaśnić pomieszczenie, a ich neutralna barwa wkomponowuje się w wystrój każdego wnętrza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej