Gięty, podwieszany sufit

2008-11-27 17:07

Do niedawna aranżacja wnętrza z wykonaniem sufitu podwieszanego była ograniczona do jednej płaszczyzny. Inwencja projektantów skupiała się głównie na rodzaju płyty, jej kolorze, wzorze i fakturze. Nowa płyta sufitowa Ultima Canopy umożliwia stworzenie przestrzeni trójwymiarowej.

Sufity podwieszane najczęściej kojarzą z zagospodarowaniem dużych powierzchni biurowych. Mają przede wszystkim zasłaniać znajdujące się powyżej instalacje, poprawiać estetykę i komfort akustyczny pomieszczeń. Do niedawna aranżacja wnętrz z wykonaniem sufitu podwieszanego była ograniczona do jednej płaszczyzny. Inwencja projektantów skupiała się głównie na rodzaju płyty, jej kolorze, wzorze i fakturze. Nowa płyta sufitowa Ultima Canopy umożliwia stworzenie przestrzeni trójwymiarowej.

 

Choć Ultima została zaprojektowana jako gięta płyta (o wymiarach ok. 1800 x 1200 mm), którą można swobodnie zawiesić, to jednak zachowała swoje właściwości: współczynnik pochłaniania dźwięku αw = 0.65, izolacyjności dźwięku Dncw = 37 dB i odbicia światła 88%.
Płytę Ultima Canopy można montować do modułowego sufitu podwieszanego lub bezpośrednio do stropu. Mocowanie jest zintegrowane z płytą i dostarczane w komplecie.
Biała, nieperforowana płyta jest pokryta z każdej strony (także po bokach) laminatem.

Ponieważ jest dekoracyjna, nadaje się do wykorzystania w miejscach, w których szczególnie ważny jest oryginalny wygląd pomieszczenia i jego komfort akustyczny.
Płyta sprawdza się w holach czy recepcjach hotelowych, terminalach dworcowych i poczekalniach.
Właściwości płyt Ultima dodatkowo pozwalają wyciszyć hałas i rozjaśnić pomieszczenie, a ich neutralna barwa wkomponowuje się w wystrój każdego wnętrza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej