Do pływalni, pralni i natrysków

2008-08-12 14:57

Kolejne ułatwienie przy wykańczaniu pomieszczeń o podwyższonej wilgotności - płyta budowlana z fabrycznie wbudowaną blokadą parową.

Płyta BA Vapor została zaprojektowana z myślą o pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności oraz takich, w których występują duże wahania temperatury. Twardą piankę polistyrenową uzbrojono warstwą zaprawy z jednostronną, piaskowaną blokadą pary grubości 1,5 mm, wykonaną z żywicy epoksydowej. Dzięki temu, że bariera przeciw parze wbudowana jest w płytę budowlaną fabrycznie, uzyskuje się możliwość łatwiejszego i szybszego pokrycia ścian i sufitów, przy zachowaniu wysokiej jakości zabezpieczenia. Płyta jest dobrym podłożem zarówno pod płytki ceramiczne, jak i pod tynk.

Wedi_Vapor
Autor: brak danych

W pomieszczeniach o stale podwyższonej wilgotności - takich jak kryte pływalnie, łaźnie parowe czy natryski szeregowe - ochrona ścian przed wilgocią i zmianami temperatury jest szczególnie ważna. Nowy produkt firmy wedi Polska - producenta specjalistycznych materiałów budowlanych do wykańaczania łazienek oraz obiektów SPA - łączy w sobie izolację cieplną oraz barierę przeciw parze. Dzięki taśmie uszczelniającej, przyklejanej na odpowiednio dobranym wodoodpornym kleju, możliwe jest również zabezpieczenie przed parą i wilgocią styku dwóch płyt.

Płytę z blokadą parową w 2007 roku wprowadzono na rynek niemiecki, gdzie już zdążyła się sprawdzić. W tym roku pojawiła się na rynku polskim. Do wyboru są płyty o trzech grubościach: 12,5, 20 i 50 mm  oraz wymiarach 2000/600 mm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej