Cicho i naturalnie... Jak to osiągnąć w dzisiejszym, zurbanizowanym świecie?

2010-04-23 15:34
Lycee-Prive_04.jpg
Autor: brak danych

Heban, jabłoń, klon, buk, grusza, zebrano to inspirowane drewnem powierzchnie akustycznych sufitów i paneli ściennych z serii Rockfon Selva. Ocieplają wizerunek wnętrz i tworzą optymalny komfort akustyczny.

Czy jest to wielki powrót sufitów wykończonych drewnem?

Z pewnością nowa kolekcja firmy Rockfon znalazła już uznanie we wszystkich typach pomieszczeń takich jak: hotele, biura, szkoły, obiekty handlowe i rozrywkowe. Linia Selva to dźwiękochłonne płyty sufitowe i panele ścienne, które można stosować niezależnie lub w połączeniu dla uzyskania optymalnych warunków akustycznych.
 
Proste i pięknie wykończone, tworzą niepowtarzalne wrażenie ciepła, jakiego nie jest w stanie zastąpić żaden inny materiał. Dają architektom i designerom możliwość żonglowania naturalnymi odcieniami. Bardzo dobrze komponują się z nowoczesnymi wnętrzami i materiałami takimi jak szkło, żelazo czy beton.

Obecnie, architekci wyrażają potrzebę własnej interpretacji głównych trendów estetycznych i użytkowych. Rockfon podejmuje to wyzwanie. Łączy szlachetny i ponadczasowy design ze współczesnymi oczekiwaniami projektantów i inwestorów, bez ulegania łatwym i efektownym, lecz przemijającym modom. Drewniane sufity i panele Selva współtworzą wystrój pomieszczeń. Wyjątkowo dopracowane, nie dominują, lecz podkreślają piękno projektów architektonicznych. W naturalny sposób przenoszą wyciszenie i środowisko zewnętrzne do wnętrza budynków. Dlatego też atmosfera, jaką tworzy drewno, jest wręcz niezastąpiona. Szczególnie w nowoczesnych obiektach, które proponują radykalną odmianę wizerunku.

Architekt, pan Guilloux (Atelier 1 bis w Paryżu) bez wahania zdecydował się wykorzystać w projekcie modernizacji restauracji „Taverne de Maître Kanter” w Montargis sufity i panele Rockfon Selva. Celem renowacji było podkreślenie tradycyjnej atmosfery restauracji - tawerny o powierzchni 130 m2, poprzez wykorzystanie drewnianego wykończenia zapewniającego zarazem optymalny komfort akustyczny. „W budynkach publicznych obowiązują nas rygorystyczne wymogi prawne. Musieliśmy je uwzględnić, kiedy poszukiwaliśmy jak najlepszego rozwiązania w zakresie akustyki, zapewniającego tłumienie hałasu związanego z konstrukcją budynku i odgłosów nierozerwalnie związanych z funkcjonowaniem restauracji. Okazało się, że kolekcja Selva łączy estetykę z oczekiwanymi przez nas parametrami technicznymi, co z zadowoleniem zauważa 150 osób odwiedzających codziennie naszą restaurację”.

Designer, pan Millot (Agencja „Le Potager Design”) uznał linię Selva za idealnie odpowiadającą potrzebom nowoczesności. „Zamysł producenta spotyka się tu z oczekiwaniami osób z branży architektonicznej. Jeszcze przed stuleciem sufit, jako piąta ściana pomieszczenia, stanowił samoistną, niezwykle dopracowaną płaszczyznę, której wartość starano się uwypuklać. Rockfon kontynuuje ten sposób myślenia. Z jednej strony poprzez wpisanie gamy produktów Selva w główne współczesne trendy, z drugiej przez zwrócenie się w stronę wartości estetycznych przy zachowaniu najwyższych parametrów.”

Produkty Selva, barwne i różnorodne, dodatkowo podkreślają elementy wyposażenia. Jednocześnie całkowicie spełniają wymogi techniczne w zakresie komfortu akustycznego. Są proste w obróbce i montażu.
Dla wykonawcy, pana P. Mortira, instalacja paneli SELVA pod istniejącym sufitem gipsowym nie przedstawiała żadnych trudności. Docenił on w szczególności niewielką masę paneli, dzięki której mógł zaoszczędzić wiele czasu. „Musieliśmy docinać skomplikowane kształty, gdyż sufit układany był wokół istniejących słupów. Płyty SELVA niezwykle łatwo docina się przy użyciu wycinarki. Efekt końcowy jest bez zarzutu. Będę polecał i doradzał stosowanie tego wyrobu!”

Cicho i naturalnie... Jak to osiągnąć w dzisiejszym, zurbanizowanym świecie?
Autor: ROCKFON Sp. z o.o.
Cicho i naturalnie... Jak to osiągnąć w dzisiejszym, zurbanizowanym świecie?
Autor: ROCKFON Sp. z o.o.

Gama płyt sufitowych i paneli ściennych Selva to nie tylko duże możliwości w kreowaniu przestrzeni. Rozwiązania Selva posiadają wszystkie naturalne własności skalnej wełny mineralnej. Zapewniają wysokie pochłanianie dźwięków, zachowują stabilność wymiarową w środowisku wilgotnym, są odporne na rozwój szkodliwych mikroorganizmów. Rockfon Selva jest oznaczona znakiem CE, który potwierdza to, że spełniają europejskie wymagania dla sufitów podwieszanych zgodnie z normą EN 13964.

Więcej informacji na http://www.rockfon.pl/. Zapraszamy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej