Błoga cisza

2009-08-31 12:14
Błoga cisza
Autor: Knauf

Hałas odkurzacza – ok. 80 dB, głośna muzyka – 90 dB, odgłos skrzypiec nawet ponad 100 dB – te wszystkie dźwięki docierające zza ściany, mogą mieć natężenie wyższe nawet niż uliczny szum. Długotrwałe przebywanie w środowisku o zbyt wysokim natężeniu hałasu powoduje, że spada u ludzi wydajność i zadowolenie z życia.

Niezależnie od rodzaju budownictwa i miejsca zamieszkania (nowoczesny apartamentowiec, mieszkanie w wielkiej płycie, loft, dom za miastem), najważniejszy jest spokój i ciche miejsce Wypoczynku nie powinna zakłócać głośna muzyka, kłótnie sąsiadów, odgłosy zrzucanych do komory zsypowej szklanych butelek czy trzaskające drzwi.

Wpływ użytkownika na to, jak cichy będzie lokal, nie kończy się na etapie kupna mieszkania czy domu. Na rynku materiałów budowlanych jest szereg produktów pomagających w wyciszaniu ścian mieszkań.

W ostatnich latach coraz więcej uwagi poświęca się pracom nad systemami, izolującymi akustykę pomieszczeń i obszarów szczególnie zagrożonych hałasem. Ich wynikiem są zarówno ogromne ekrany akustyczne montowane przy autostradach, jak i ścianki izolujące przenikanie dźwięków, dobiegających z sąsiednich pomieszczeń.
Firma Knauf proponuje inwestorom i architektom szereg różnych rozwiązań pozwalających uzyskać komfortową izolacyjność akustyczną. Jednym z nich jest zaawansowany technologicznie system ścian szkieletowych Piano.

Elementami najsłabiej izolującymi dźwięki w przypadku zwykłych ścianek działowych są profile stalowe, ponieważ przenoszą one fale akustyczne z jednej strony przegrody na drugą. W systemie Piano problem ten został wyeliminowany poprzez zastosowanie specjalnych profili MW o sprężystej konstrukcji, znacznie ograniczającej przenoszenie drgań z jednej strony na drugą. Redukcja przenoszenia hałasu w porównaniu ze standardowymi profilami CW wynosi od 2 do 3 dB, co bezpośrednio przekłada się na poczucie komfortu oraz ciszę. Również płyta gipsowo-kartonowa Piano ma zwiększoną elastyczność, przez co posiada lepsze parametry izolacyjności akustycznej. Kompleksowe i prawidłowe zastosowanie systemu chroni przed przenikaniem niepożądanych dźwięków i odgłosów.

Błoga cisza
Autor: Knauf Profil MW Piano
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej