Beton architektoniczny od concreAte

2015-07-27 17:01
Beton architektoniczny, concreAte
Autor: Bartłomiej Senkowski Salon Moss Kraków. Beton architektoniczny produkcji concreAte sąsiaduje z drewnem, panelami pokrytymi norweskim mchem i jasnymi meblami. Projekt architektoniczny wnętrza przygotowała pracownia FAAB Architektura

Firma concreAte oferuje płyty z betonu architektonicznego do aranżacji wnętrz. Wśród nowych inwestycji, w których zastosowano te płyty są między innymi MOSS Kraków czy hotel Tobaco w Łodzi.

Beton architektoniczny przestał być już awangardowym materiałem dla najśmielszych klientów. Ściany wykończone betonem zobaczyć można nie tylko w loftach, ale też sklepach, hotelach, restauracjach i biurach. Jedną z firm produkujących płyty z betonu architektonicznego jest concreAte sp. z o.o. Firma oferuje płyty fibro-betonowe z betonu drobnoziarnistego klasy C25/30, zbrojonego dla wzmocnienia włóknem polipro-pylenowym.
Można je stosować w aranżacji wnętrz budynków mieszkalnych, a także w obiektach użyteczności publicznej jako okładzinę ścian wewnętrznych, zewnętrznych, fasad, elewacji a także jako płyty podłogowe. W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności płyty powinny być stosowane po zaimpregnowaniu. Producent nie poleca natomiast montażu płyt w miejscach, w których kontakt z wodą byłby częsty lub długotrwały.

Panele grubości 20 mm osadzane są na ścianie za pomocą elementów montażowych ze stali nierdzewnej zamocowanych do ściany konstrukcyjnej albo podkonstrukcji aluminiowej.
W podstawowej ofercie dostępne są płyty concreAte w kilku kolorach i fakturach. Cztery podstawowe barwy to biel (Pure) oraz trzy różne odcienie szarości, Common, Ash, Sable. Formaty płyt to 1197 x 597 mm oraz 597 x 597 mm. Firma wytwarza również płyty na zamówienie zgodnie ze specyfikacją klienta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej