Beton architektoniczny od concreAte

2015-07-27 17:01
Beton architektoniczny, concreAte
Autor: Bartłomiej Senkowski Salon Moss Kraków. Beton architektoniczny produkcji concreAte sąsiaduje z drewnem, panelami pokrytymi norweskim mchem i jasnymi meblami. Projekt architektoniczny wnętrza przygotowała pracownia FAAB Architektura

Firma concreAte oferuje płyty z betonu architektonicznego do aranżacji wnętrz. Wśród nowych inwestycji, w których zastosowano te płyty są między innymi MOSS Kraków czy hotel Tobaco w Łodzi.

Beton architektoniczny przestał być już awangardowym materiałem dla najśmielszych klientów. Ściany wykończone betonem zobaczyć można nie tylko w loftach, ale też sklepach, hotelach, restauracjach i biurach. Jedną z firm produkujących płyty z betonu architektonicznego jest concreAte sp. z o.o. Firma oferuje płyty fibro-betonowe z betonu drobnoziarnistego klasy C25/30, zbrojonego dla wzmocnienia włóknem polipro-pylenowym.
Można je stosować w aranżacji wnętrz budynków mieszkalnych, a także w obiektach użyteczności publicznej jako okładzinę ścian wewnętrznych, zewnętrznych, fasad, elewacji a także jako płyty podłogowe. W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności płyty powinny być stosowane po zaimpregnowaniu. Producent nie poleca natomiast montażu płyt w miejscach, w których kontakt z wodą byłby częsty lub długotrwały.

Panele grubości 20 mm osadzane są na ścianie za pomocą elementów montażowych ze stali nierdzewnej zamocowanych do ściany konstrukcyjnej albo podkonstrukcji aluminiowej.
W podstawowej ofercie dostępne są płyty concreAte w kilku kolorach i fakturach. Cztery podstawowe barwy to biel (Pure) oraz trzy różne odcienie szarości, Common, Ash, Sable. Formaty płyt to 1197 x 597 mm oraz 597 x 597 mm. Firma wytwarza również płyty na zamówienie zgodnie ze specyfikacją klienta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej