Akustyczny Sofit firmy Rockfon – sufit uniwersalny

2013-01-15 14:58
Akustyczny Sofit firmy Rockfon – sufit uniwersalny
Autor: Rockfon Gładka biała powierzchnia płyt sufitowych Sofit ma pozytywny wpływ na estetykę wnętrza i poprawia odbicie światła, co przekłada się na lepsze doświetlenie pomieszczenia i obniżenie kosztów energii elektrycznej.

Aranżacja sufitów jest dzisiaj możliwa na wiele sposobów. Jednak rozwiązania uniwersalne czasem okazują się najlepsze. Dlatego klasyczne białe płyty sufitowe, takie jak Sofit marki Rockfon, stosowane są przez wykonawców, którzy stawiają na sprawdzone rozwiązania.

Wybierając sufity do wnętrz publicznych, inwestorzy i architekci w pierwszej kolejności zwracają uwagę na ich właściwości akustyczne. A duże przestrzenie biurowe, szkoły czy centra handlowe to miejsca, w których natężenie hałasu zawsze jest na wysokim poziomie.

Płyty sufitowe Sofit wykonane są z wełny mineralnej, która ma naturalną zdolność pochłaniania dźwięków i obniżania ciśnienia akustycznego w pomieszczeniach. Redukuje więc poziom hałasu i poprawia zrozumiałość mowy.

Moduły Sofit zapewniają bezpieczeństwo dzięki temu, że niepalna wełna mineralna zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia. Podnoszą także poziom higieny w pomieszczeniach, zapobiegając rozwojowi pleśni, grzybów i bakterii. Gładka biała powierzchnia płyt pozytywnie wpływa na estetykę wnętrza i odbijanie światła (współczynnik rozproszenia światła odbitego wynosi 85%), a to z kolei przekłada się na lepsze doświetlenie pomieszczenia i obniżenie kosztów energii elektrycznej.

Płyty Sofit marki Rockfon dostępne są w rozmiarze 600 x 600 mm, a ich szybką instalację ułatwia system RockLink. Linia przeznaczona jest do montażu z tzw. krawędzią A, czyli z estetycznym obramowaniem wokół każdego modułu. Można ją montować nawet przy niskich temperaturach, np. gdy budynek nie jest jeszcze ogrzewany, a system HVAC (klimatyzacji i wentylacji) nie został jeszcze uruchomiony.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej