Wentylacja domu. Wentylatory z serii RIMERA firmy Dospel

2013-05-15 12:31
Wentylatory Dospel z serii Rimera
Autor: Dospel Wentylatory z serii RIMERA firmy Dospel to połączenie inteligentnych rozwiązań i nowoczesnej stylistyki

Wentylatory z serii RIMERA firmy Dospel to połączenie inteligentnej technologii i nowoczesnego wzornictwa. Wentylatory Dospel to urządzenia oparte na innowacyjnych układach mikroprocesorowych oraz technologii LED, co zapewnia wysoką efektywność pracy.

Wentylatory z serii RIMERA firmy Dospel wyposażono w specjalny układ elektroniki, który na bieżąco kontroluje impulsy świetlne z zewnątrz, poziom wilgotności w pomieszczeniu oraz obroty silnika, który pracuje w dwóch konfiguracjach. Pierwsza dostosowana jest do momentu, kiedy zostanie przekroczony poziom wilgotności w pomieszczeniu. Druga reaguje na pojawienie się impulsu światła. To rozwiązania, które pozwalają na dostosowanie ustawień do indywidulanych preferencji użytkownika. W przypadku zanikania sygnałów wejściowych specjalny system czasowy „Time Support” będzie podtrzymywał pracę silnika przez określony z góry czas.

Wykorzystanie w konstrukcji wentylatorów Dospel układów mikroprocesorowych oraz technologii LED zapewnia wysoką efektywność pracy, a także zachowanie odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniach.

Obudowa wentylatorów wykonana jest z tworzywa sztucznego typu ABS oraz poliwęglanu. Wentylatory Dospel wyposażono w inteligentny system ochrony przed nawiewem, a także układ rowków odprowadzających wodę. Cyfrowy panel sterowania pozwala regulować próg wyzwalania czujnika wilgotności, czas podtrzymania pracy, kolor oraz opcję podświetlania. Dzięki specjalnie wyprofilowanym, hybrydowym śmigłom praca urządzenia jest bardzo cicha, poziom hałasu nie przekracza 26 dB. Z kolei odpowiedni kształt zachodzących na siebie łopatek oraz ich zwiększona liczba zapewnia większy przepływ powietrza.

Wentylatory z serii RIMERA dzięki precyzji wykonania i nowoczesnej stylistyce stanowią ciekawy elelement aranżacyjny, który podkreśli unikalny wystrój pomieszczeń.

Parametry techniczne wentylatorów Dospel z serii RIMERA

Wydatek 100 m3/h
Ciśnienie statyczne 40 Pa
Ciśnienie akustyczne 30 dB (A) 1m
Ciśnienie akustyczne 26 dB (A) 3m
Napięcie zasilania 110 VAC – 230 VAC
Obroty silnika 0 – 2600 obr./min
Moc 15 W
Pobór prądu 0,09 A
Max. temperatura pracy +40 ˚C
Stopień ochrony X4 IP
Klasa izolacji 2
Łożyska kulkowe


Dostępne na rynku wentylatory z serii RIMERA firmy Dospel: RIMERA Art Orange Light, RIMERA Classic Silver Gloss, RIMERA Gold, RIMERA Exclusive Ricco, RIMERA Exclusive Imperia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej