Webinar: ENERVENT ZEHNDER – centrale wentylacyjne dla mieszkań i domów; jednostki PRO z wbudowaną pompą ciepła

2020-09-08 13:30
Mateusz Pach ekspert firmy OEM ENERGY
Autor: OEM ENERGY Mateusz Pach - specjalista ds. systemów wentylacji w OEM ENERGY. Inżynier, który specjalizuje się w rekuperacji i wentylacji mechanicznej

Tematem szkolenia są centrale wentylacyjne, zasady działania rekuperacji, wymienniki ciepła. Podczas webinaru ekspert firmy OEM ENERGY, Mateusz Pach, zaprezentował proste narzędzia doboru urządzeń dla instalatorów, ale także inwestorów indywidualnych.

Centrala wentylacyjna to główne urządzenie systemu wentylacji mechanicznej, która wyciąga zużyte powietrze z pomieszczeń, dostarczając jednocześnie tyle samo powietrza przefiltrowanego, świeżego i czystego. Jeśli system wentylacji wyposażymy w centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła (inaczej rekuperatora), która wykorzystuje energię z powietrza usuwanego, oszczędzimy na kosztach ogrzewania. Na czym polega rekuperacja, jakie są rodzaje wymienników ciepła i jak właściwie dobrać urządzenia w nagraniu poniżej wyjaśnia Mateusz Pach.

Agenda webinaru:

  • Zasady działania rekuperacji.
  • Rodzaje wymienników ciepła.
  • Prezentacja firmy oraz przegląd urządzeń enervent.
  • Zalety urządzeń enervent na tle innych dostępnych na rynku urządzeń.
  • Przedstawienie prostych narzędzi do doboru urządzenia zarówno dla klienta indywidualnego jak i instalatora.

Webinar poprowadził Mateusz Pach - specjalista ds. systemów wentylacji w OEM ENERGY. Inżynier, który specjalizuje się w rekuperacji i wentylacji mechanicznej. Wcześniej zdobywał doświadczenie jako projektant oraz monter instalacji wodnych, kanalizacyjnych, grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i gazowych. W OEM ENERGY zajmuje się projektami i doradztwem technicznym oraz przeprowadza szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej