RTAD o mocy 650 kW

2007-05-31 13:13

Firma Trane wprowadziła do sprzedaży agregaty wody lodowej chłodzone powietrzem serii RTAD, o wydajność chłodniczej 650 kW. Do tej pory w ofercie firmy były urządzenia o wydajności chłodniczej od 250 do 450 kW.

Urządzenia tego typu przystosowane są do specyfiki przemysłu rolno-spożywczego. Efekt ten uzyskiwany jest dzięki bardzo niskim temperaturom wody lodowej osiąganym przy zastosowaniu środka zapobiegającego zamarzaniu zawierającego glikol monopropylenowy, stosowany do potrzeb rynku spożywczego.
Tak jak wszystkie agregaty wody lodowej Serii RT, nowe urządzenia, wyposażone są w półhermetyczne sprężarki śrubowe o bezpośrednim napędzie i niskiej prędkości. Parametry akustyczne agregatów zostały poprawione nie tylko dzięki zastosowaniu cichych sprężarek, ale także wentylatora (ZephyrWing) oraz takim zabiegom jak optymalizacja usytuowania i kształtu separatora oleju. Pozwala to na stosowanie nowych urządzeń w środowisku o zwiększonych wymogach akustycznych.
Ponadto, zastosowany czynnik chłodniczy (R 134a, ODP=0) pozwalający uzyskać bardzo wysoki wspólczynnik wydajności chłodniczej, co w pełni odpowiada wymogom oszczędności energii w budynkach przemysłowych i usługowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej