Promieniowe wentylatory dachowe

2008-11-24 10:29

We wszystkich budynkach, w których pracują lub mieszkają ludzie, bardzo ważnym aspektem zapewniającym komfort życia jest m.in. niski poziom hałasu oraz właściwa wymiana powietrza zapewniająca odpowiednią ilość tlenu.

Specjalnie dla celów przemysłowych oraz budownictwa wielorodzinnego firma Dospel zaprojektowała ciche i wydajne dachowe wentylatory promieniowe z serii Pro Line - WD, WD II oraz EURO OD.

Wentylator WD

Wentylator WD II

Właściwy wentylator jest kluczem prawidłowo przebiegającego procesu wentylacji. Najpierw następuje w nim usunięcie, wraz z zużytym powietrzem, nadmiaru wilgoci oraz szkodliwych substancji takich jak CO2, kurz, pyłki roślin czy zarodniki grzybów. Drugim etapem jest doprowadzenie do pomieszczeń świeżego powietrza pobieranego z zewnątrz. Promieniowe wentylatory dachowe łączą w sobie zalety cichej i wydajnej pracy. Mają one pod wieloma względami przewagę nad wentylatorami kanałowymi i osiowymi.

Wentylator EURO OD

Ich najważniejszym atutem jest łatwy sposób montażu i właściwości tłumiące. Optymalna akustyka jest bardzo istotna zarówno w miejscu pracy, jak również w domu. Zastosowanie łożysk kulkowych w konstrukcji silnika wentylatorów zapewnia cichą pracę i trwałość urządzenia. Dzięki stosunkowo wysokiej wydajności, jeden wentylator promieniowy może zastąpić kilka wentylatorów kanałowych, co oczywiście wiąże się z mniejszymi nakładami finansowymi. Wszystkie trzy typy wentylatorów są przeznaczone do wentylacji nawiewno-wywiewnej. Mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach użyteczności publicznej (restauracje, bary), pomieszczeniach sanitarnych (magazyny), lokalach mieszkalnych oraz obiektach przemysłowych. Zaletą wentylatorów z serii WD jest poziomy wyrzut powietrza, dzięki czemu nie wraca ono do budynku.

Obudowa modeli WD i WDII jest wykonana z blachy ocynkowanej w kolorze srebrnym i chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz promieniami UV. Tworzywo sztuczne ABS w kolorze białym, z którego jest zrobiona obudowa wentylatora EURO OD sprawia, że jest ona wytrzymała i odporna na zarysowania.
Oferta poducenta umożliwia dobranie regulatora obrotów RN 300 (nadtynkowy) lub RP 300 (podtynkowy) do wentylatora.

Dane techniczne

 EURO OD o śred. 150WD o śred. 200

WD o śred. 315

WD II o śred. 150

WD II o śred. 315

wydajność [m3/h] 410 945 1900 500 2100
maks. sprężenie [Pa] 260 400 580 320 710
kolor biały srebrny

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej