Kratki wentylacyjne do montażu w podłodze

2007-05-31 13:16

Do wymiany klimatyzowanego powietrza w przestrzeni podłogi proponowane są kratki wentylacyjne. Oferta obejmuje kratki wentylacyjne wykonane ze stali ocynkowanej lakierowanej proszkowo oraz kratki wentylacyjne z aluminium. Wszystkie wyposażane w przepustnicę z regulacją.

 Firma ZPUH E. Łukasiak ma w swojej ofercie kratki wentylacyjne oraz przepusty kablowe do systemów podłóg podniesionych.

Technologia wykonania jest oparta na sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Zakres średnich przepływów powietrza kształtuje się w przedziale od 380 do 1500 m3/h (maksymalnie do 2300 m3/h) przy prędkości około 2 m/s.

Zastosowanie kratek typoszeregu KWP umożliwia:

- wydajny kontrolowany przepływ powietrza z przestrzeni podpodłogowej,
- małe zużycie, dowolną konfigurację płyt powierzchni podłogi podniesionej,
- zachowanie nośności podłogi podniesionej,
- bezpieczeństwo użytkowania (produkt ma wszelkie wymagane atesty),
- dużą wydajność przepływu powietrza,
- wersja pożarowa gwarantuje bezpieczeństwo w przypadku zaprószenia ognia (kratka o odporności w klasie E).

Kratki wentylacyjne - typoszereg:
Kratka wentylacyjna stalowa, typ KWP - wersja z przepustnicami, mocowana w płycie podłogowej, wykonywana także w wersji pożarowej).Kratka stalowa ma wymiary zewnętrzne 365x165 mm jest wykonana z blachy stalowej ocynkowanej lakierowanej standardowo lakierem proszkowym wg RAL 7004. Osadzona w płycie podłogowej, licuje z powierzchnią wykładziny podłogowej (nie wystaje ponad płytę). Kratka zaopatrzona jest w przepustnicę płynnie regulującą siłę i kierunek przepływu powietrza. Uśredniona wydajność kratki wynosi 380³/h przy 2,5 m³/h. Zakres strumienia objętości powietrza kratki wynosi 135-685 m3/h.
Kratki typu KW/KWP-1 są dostosowane do przenoszenia obciążeń do 4,5 KN.
Istnieje możliwość wykonania kratki w wersji:
- pożarowej - typ KWpp-1
- bez przepustnicy-KW-1
Zastosowanie: małe pomieszczenia serwerowni, centrale telefoniczne, centrale sieci.

Kratki wentylacyjne KW, KWP-1, KWP-12 - kratka aluminiowa o wymiarach 450x450 mm, 450x300 mm, 4050x150 mm, mocowana w płycie podłogowej, typ KWP z przepustnicami). Kratka aluminiowa o wymiarach zewnętrznych 450x450 mm, 450x300 mm, 450x150 mm w standardzie lakierowana lakierem proszkowym wg palety RAL 7004. Osadzona w płycie podłogowej licuje z powierzchnią wykładziny. Kratka jest wyposażona w przepustnicę płynnie regulującą siłę i kierunek przepływu powietrza. Istnieje także możliwość wykonania kratki w wersji bez przepustnicy - KW-12. Badania przeprowadzone pod obciążeniem skupionym pozwoliły zakwalifikować produkt jako klasę średnią konstrukcji do 3 KN. Zastosowanie: małe i średnie pomieszczenia serwerowni, centrale telefoniczne.

Kratka wentylacyjna KW-300 - kratka aluminiowa o wymiarach 600x300 mm, mocowana zamiast 1/2 płyty podłogowej, KWP typ z przepustnicami). Kratka aluminiowa o wymiarach zewnętrznych 300x600 mm w standardzie jest lakierowana lakierem proszkowym wg RAL 7004. Osadzona w płycie podłogowej kratka licuje z powierzchnią wykładziny podłogowej. Zastępuje połowę płyty podłogowej i wyposażona jest w regulację poziomu z możliwością dopasowania do sąsiednich elementów - każdego typu płyt podłogi podniesionej. Kratka ma także przepustnicę płynnie regulującą siłę i kierunek przepływu powietrza. Uśredniona wydajność kratki wynosi 780 m³/h przy 2,5 m³/s. Zakres strumienia objętości powietrza kratki wynosi 85-1145 m³/h. Kratki typu KW/KWP-300 dostosowane są do przenoszenia obciążeń do 3 KN (tyle, ile standardowo przenosi każdy typ podłogi podniesionej). System kratek jest dostosowany do każdego typu podłogi podniesionej. Istnieje możliwość wykonania kratki w wersji:- bez przepustnicy - KW-300
- z ramką stabilizującą - KW/KWP-300 R
Zastosowanie: średnie i duże pomieszczenia serwerowni, centrów danych, central telefonicznych.

Kratka wentylacyjna KW-600 - kratka aluminiowa o wymiarach 600x600 mm, mocowana zamiast płyty podłogowej, KWP typ z przepustnicami). Kratka aluminiowa o wymiarach zewnętrznych 600x600 mm w standardzie jest lakierowana lakierem proszkowym wg RAL 7004. Osadzona w płycie podłogowej kratka licuje z powierzchnią wykładziny. Zastępuje całą płytę podłogi podniesionej. Jest wyposarzona w regulację poziomu z możliwością dopasowania do sąsiednich elementów - każdego typu płyt podłogi podniesionej. Kratka ma zamontowaną przepustnicę która płynnie reguluje siłę i kierunek przepływu powietrza. Uśredniona wydajność kratki wynosi 1530 m³/h przy 2,5 m³/s. Zakres strumienia objętości powietrza kratki wynosi 170-2295 m³h. Kratki typu KW/KWP-600 dostosowane są do przenoszenia obciążeń do 3 KN (standard dla podłóg podniesionych). System jest dostosowany do wszystkich typów podłóg podniesionych.
Istnieje możliwość wykonania kratki w wersji:
- bez przepustnicy - KW-600,
- z ramką stabilizującą - KW/KWP-600 R.
Zastosowanie; duże pomieszczenia serwerowni, centrów danych, central telefonicznych.

Przepust kablowy PG
Przepust stalowy o wymiarach zewnętrznych 365x165 mm (PG-1) i 165x165 mm (PG-2) jest wykonany z blachy stalowej ocynkowanej lakierowanej lakierem proszkowym standardowo wg RAL 70004. Osadzony w płycie podłogowej przepust licuje z powierzchnią wykładziny podłogowej. Przepust jako wypełnienie jest zaopatrzony we wkład z miękkiej, czarnej gumy o grubości 15 mm.
Istnieje możliwość wykonania przepustu w wersji:
- pożarowej - typ PKP-1, PKP-2,
- z wypełnieniem szczotkowym - PS
Zastosowanie: prowadzenie okablowania spod podłogi podniesionej - pomieszczenia serwerowni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej