Kratki wentylacyjne do montażu w podłodze

2007-05-31 13:16

Do wymiany klimatyzowanego powietrza w przestrzeni podłogi proponowane są kratki wentylacyjne. Oferta obejmuje kratki wentylacyjne wykonane ze stali ocynkowanej lakierowanej proszkowo oraz kratki wentylacyjne z aluminium. Wszystkie wyposażane w przepustnicę z regulacją.

 Firma ZPUH E. Łukasiak ma w swojej ofercie kratki wentylacyjne oraz przepusty kablowe do systemów podłóg podniesionych.

Technologia wykonania jest oparta na sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Zakres średnich przepływów powietrza kształtuje się w przedziale od 380 do 1500 m3/h (maksymalnie do 2300 m3/h) przy prędkości około 2 m/s.

Zastosowanie kratek typoszeregu KWP umożliwia:

- wydajny kontrolowany przepływ powietrza z przestrzeni podpodłogowej,
- małe zużycie, dowolną konfigurację płyt powierzchni podłogi podniesionej,
- zachowanie nośności podłogi podniesionej,
- bezpieczeństwo użytkowania (produkt ma wszelkie wymagane atesty),
- dużą wydajność przepływu powietrza,
- wersja pożarowa gwarantuje bezpieczeństwo w przypadku zaprószenia ognia (kratka o odporności w klasie E).

Kratki wentylacyjne - typoszereg:
Kratka wentylacyjna stalowa, typ KWP - wersja z przepustnicami, mocowana w płycie podłogowej, wykonywana także w wersji pożarowej).Kratka stalowa ma wymiary zewnętrzne 365x165 mm jest wykonana z blachy stalowej ocynkowanej lakierowanej standardowo lakierem proszkowym wg RAL 7004. Osadzona w płycie podłogowej, licuje z powierzchnią wykładziny podłogowej (nie wystaje ponad płytę). Kratka zaopatrzona jest w przepustnicę płynnie regulującą siłę i kierunek przepływu powietrza. Uśredniona wydajność kratki wynosi 380³/h przy 2,5 m³/h. Zakres strumienia objętości powietrza kratki wynosi 135-685 m3/h.
Kratki typu KW/KWP-1 są dostosowane do przenoszenia obciążeń do 4,5 KN.
Istnieje możliwość wykonania kratki w wersji:
- pożarowej - typ KWpp-1
- bez przepustnicy-KW-1
Zastosowanie: małe pomieszczenia serwerowni, centrale telefoniczne, centrale sieci.

Kratki wentylacyjne KW, KWP-1, KWP-12 - kratka aluminiowa o wymiarach 450x450 mm, 450x300 mm, 4050x150 mm, mocowana w płycie podłogowej, typ KWP z przepustnicami). Kratka aluminiowa o wymiarach zewnętrznych 450x450 mm, 450x300 mm, 450x150 mm w standardzie lakierowana lakierem proszkowym wg palety RAL 7004. Osadzona w płycie podłogowej licuje z powierzchnią wykładziny. Kratka jest wyposażona w przepustnicę płynnie regulującą siłę i kierunek przepływu powietrza. Istnieje także możliwość wykonania kratki w wersji bez przepustnicy - KW-12. Badania przeprowadzone pod obciążeniem skupionym pozwoliły zakwalifikować produkt jako klasę średnią konstrukcji do 3 KN. Zastosowanie: małe i średnie pomieszczenia serwerowni, centrale telefoniczne.

Kratka wentylacyjna KW-300 - kratka aluminiowa o wymiarach 600x300 mm, mocowana zamiast 1/2 płyty podłogowej, KWP typ z przepustnicami). Kratka aluminiowa o wymiarach zewnętrznych 300x600 mm w standardzie jest lakierowana lakierem proszkowym wg RAL 7004. Osadzona w płycie podłogowej kratka licuje z powierzchnią wykładziny podłogowej. Zastępuje połowę płyty podłogowej i wyposażona jest w regulację poziomu z możliwością dopasowania do sąsiednich elementów - każdego typu płyt podłogi podniesionej. Kratka ma także przepustnicę płynnie regulującą siłę i kierunek przepływu powietrza. Uśredniona wydajność kratki wynosi 780 m³/h przy 2,5 m³/s. Zakres strumienia objętości powietrza kratki wynosi 85-1145 m³/h. Kratki typu KW/KWP-300 dostosowane są do przenoszenia obciążeń do 3 KN (tyle, ile standardowo przenosi każdy typ podłogi podniesionej). System kratek jest dostosowany do każdego typu podłogi podniesionej. Istnieje możliwość wykonania kratki w wersji:- bez przepustnicy - KW-300
- z ramką stabilizującą - KW/KWP-300 R
Zastosowanie: średnie i duże pomieszczenia serwerowni, centrów danych, central telefonicznych.

Kratka wentylacyjna KW-600 - kratka aluminiowa o wymiarach 600x600 mm, mocowana zamiast płyty podłogowej, KWP typ z przepustnicami). Kratka aluminiowa o wymiarach zewnętrznych 600x600 mm w standardzie jest lakierowana lakierem proszkowym wg RAL 7004. Osadzona w płycie podłogowej kratka licuje z powierzchnią wykładziny. Zastępuje całą płytę podłogi podniesionej. Jest wyposarzona w regulację poziomu z możliwością dopasowania do sąsiednich elementów - każdego typu płyt podłogi podniesionej. Kratka ma zamontowaną przepustnicę która płynnie reguluje siłę i kierunek przepływu powietrza. Uśredniona wydajność kratki wynosi 1530 m³/h przy 2,5 m³/s. Zakres strumienia objętości powietrza kratki wynosi 170-2295 m³h. Kratki typu KW/KWP-600 dostosowane są do przenoszenia obciążeń do 3 KN (standard dla podłóg podniesionych). System jest dostosowany do wszystkich typów podłóg podniesionych.
Istnieje możliwość wykonania kratki w wersji:
- bez przepustnicy - KW-600,
- z ramką stabilizującą - KW/KWP-600 R.
Zastosowanie; duże pomieszczenia serwerowni, centrów danych, central telefonicznych.

Przepust kablowy PG
Przepust stalowy o wymiarach zewnętrznych 365x165 mm (PG-1) i 165x165 mm (PG-2) jest wykonany z blachy stalowej ocynkowanej lakierowanej lakierem proszkowym standardowo wg RAL 70004. Osadzony w płycie podłogowej przepust licuje z powierzchnią wykładziny podłogowej. Przepust jako wypełnienie jest zaopatrzony we wkład z miękkiej, czarnej gumy o grubości 15 mm.
Istnieje możliwość wykonania przepustu w wersji:
- pożarowej - typ PKP-1, PKP-2,
- z wypełnieniem szczotkowym - PS
Zastosowanie: prowadzenie okablowania spod podłogi podniesionej - pomieszczenia serwerowni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej