Nowatorski system oczyszczania powietrza w domu. Chroni też przed smogiem

2017-09-08 10:19
system wentylacji Schüco VentoLife
Autor: Schüco Urządzenie do wentylacji i oczyszczania powietrza - Schüco VentoLife

Na rynku pojawił się system wentylacji i oczyszczania powietrza w jednym urządzeniu, zintegrowany z oknem lub fasadą budynku. To Schüco VentoLife. Rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w sezonie grzewczym, ponieważ oczyszcza też powietrze ze smogu. Parametry jakości powietrza we wnętrzu badane są na bieżąco, a ich wyniki pojawiają się na ekranie LCD.

Okno jak oczyszczacz powietrza

System wentylacji i oczyszczania powietrza Schüco VentoLife, wyróżnia się wydajnością do 60m³/h i dokładnością oczyszczania powietrza na poziomie ƞ>99,5%. Oznacza to, że nawet przy dużym smogu system oczyszczania powietrza wyłapuje ponad 99,5% zanieczyszczeń włącznie z bardzo małymi cząsteczkami pyłu o wielkości zaledwie 1 μm. Wielowarstwowy filtr wychwytuje też pyłki roślin, zapachy, bakterie i szkodliwe lotne związki organiczne, czyli wszystko, co może zaszkodzić zdrowiu i komfortowi przebywania w mieszkaniu.

Jak to działa?

System wentylacji i oczyszczania powietrza jest bezobsługowy i ekonomiczny w eksploatacji. Współpracuje z czujnikami i na bieżąco sprawdza parametry powietrza. W razie potrzeby odprowadza zużyte powietrze z pomieszczenia i filtruje strumień powietrza napływającego z zewnątrz. Za dostarczanie niezbędnej ilości świeżego powietrza odpowiada pracujący w trybie automatycznym zawór „powietrze zewnętrzne / obieg zamknięty”, który przy szczególnie niekorzystnych warunkach zamyka dopływ powietrza. System pracujący w trybie obiegu zamkniętego nadal działa na tyle efektywnie, że nie ma potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń oczyszczających powietrze.

Jakość powietrza na ekranie LCD

W zależności od indywidualnego projektu można dobrać długość obudowy urządzenia, którą  zespala się z oknem z serii AWS lub fasadą FWS. Obudowa oczyszczacza powietrza jest szczelna, co zapobiega infiltracji powietrza czy wody opadowej. Jedynym elementem systemu we wnętrzu jest elegancki wyświetlacz LED, który informuje o stanie jakości powietrza, pokazuje status urządzenia czy potrzebę wymiany filtra.

Schüco VentoLife system oczyszczania powietrza
Autor: Schüco Widoczny we wnętrzu system Schüco VentoLife, zintegrowany z oknem
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej