Nowatorski system oczyszczania powietrza w domu. Chroni też przed smogiem

2017-09-08 10:19
system wentylacji Schüco VentoLife
Autor: Schüco Urządzenie do wentylacji i oczyszczania powietrza - Schüco VentoLife

Na rynku pojawił się system wentylacji i oczyszczania powietrza w jednym urządzeniu, zintegrowany z oknem lub fasadą budynku. To Schüco VentoLife. Rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w sezonie grzewczym, ponieważ oczyszcza też powietrze ze smogu. Parametry jakości powietrza we wnętrzu badane są na bieżąco, a ich wyniki pojawiają się na ekranie LCD.

Okno jak oczyszczacz powietrza

System wentylacji i oczyszczania powietrza Schüco VentoLife, wyróżnia się wydajnością do 60m³/h i dokładnością oczyszczania powietrza na poziomie ƞ>99,5%. Oznacza to, że nawet przy dużym smogu system oczyszczania powietrza wyłapuje ponad 99,5% zanieczyszczeń włącznie z bardzo małymi cząsteczkami pyłu o wielkości zaledwie 1 μm. Wielowarstwowy filtr wychwytuje też pyłki roślin, zapachy, bakterie i szkodliwe lotne związki organiczne, czyli wszystko, co może zaszkodzić zdrowiu i komfortowi przebywania w mieszkaniu.

Jak to działa?

System wentylacji i oczyszczania powietrza jest bezobsługowy i ekonomiczny w eksploatacji. Współpracuje z czujnikami i na bieżąco sprawdza parametry powietrza. W razie potrzeby odprowadza zużyte powietrze z pomieszczenia i filtruje strumień powietrza napływającego z zewnątrz. Za dostarczanie niezbędnej ilości świeżego powietrza odpowiada pracujący w trybie automatycznym zawór „powietrze zewnętrzne / obieg zamknięty”, który przy szczególnie niekorzystnych warunkach zamyka dopływ powietrza. System pracujący w trybie obiegu zamkniętego nadal działa na tyle efektywnie, że nie ma potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń oczyszczających powietrze.

Jakość powietrza na ekranie LCD

W zależności od indywidualnego projektu można dobrać długość obudowy urządzenia, którą  zespala się z oknem z serii AWS lub fasadą FWS. Obudowa oczyszczacza powietrza jest szczelna, co zapobiega infiltracji powietrza czy wody opadowej. Jedynym elementem systemu we wnętrzu jest elegancki wyświetlacz LED, który informuje o stanie jakości powietrza, pokazuje status urządzenia czy potrzebę wymiany filtra.

Schüco VentoLife system oczyszczania powietrza
Autor: Schüco Widoczny we wnętrzu system Schüco VentoLife, zintegrowany z oknem
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej