Klimatyzatory na upały

2010-06-10 12:57
Klimatyzatory na upały
Autor: LG

Nowe energooszczędne klimatyzatory LG Art Cool.

W sezonie 2010 firma LG wprowadziła urządzenia, które nie tylko chłodzą, ale i zdobią wnętrza. Klimatyzatory LG Art Cool Galeria, LG Art Cool Mirror oraz najnowszy LG Libero zostały wyposażone w nową technologię „Inverter”, dzięki której dostosowują one tryb pracy do panujących warunków wewnątrz pomieszczeń. Pozwala to zaoszczędzić nawet 57% energii w porównaniu  z pracą tradycyjnych klimatyzatorów. Dzieje się tak dzięki możliwości zaprogramowania pracy urządzenia i utrzymywaniu stałej temperatury wewnątrz salonu czy sypialni.

Przeczytaj więcej  na temat klimatyzacji

Inną zaletą tej technologii jest wyższa efektywność pracy klimatyzatora a więc większe możliwości chłodzenia – nawet przy ekstremalnie wysokiej temperaturze na zewnątrz, dochodzącej do 43 stopni.

Wydajna i cicha praca

Jeśli zależy nam na błyskawicznym schłodzeniu pomieszczenia, klimatyzatory inwerterowe LG zrobią to o połowę szybciej niż tradycyjne. Pracują przy tym przy minimalnym poziomie hałasu. Unikalna technologia „Inverter” pozwoliła na opracowanie wyjątkowo cichego klimatyzatora, który eliminuje wszystkie zbędne odgłosy. Dzięki temu urządzenie, pracując w „trybie snu”, gwarantuje użytkownikom spokojny i niczym niezakłócony wypoczynek.
Używając urządzeń LG można pomóc także chronić środowisko naturalne, poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla.

Czyste powietrze i ulga dla alergików

Wykorzystywany w klimatyzatorach LG system oczyszczania Neo Plasma gwarantuje komfort przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu także osobom cierpiącym na alergie. W trakcie procesu oczyszczania 7 filtrów usuwa z powietrza kurz, pleśń, niepożądane zapachy i dym papierosowy. Eliminowane są także domowe roztocza, pyłki i sierść zwierząt, powodujące chroby, na przykład astmę.

Specjalny system trzech filtrów redukuje obecność w powietrzu licznych związków organicznych, w tym formaldehydu.  W trosce o zdrowie użytkowników klimatyzatory zaprojektowane zostały w tai sposób, by usuwana była z pomieszczenia nadmierna wilgoć (funkcja zdrowego osuszania).

Automatyczne czyszczenie

Mając klimatyzator LG Art Cool, nie trzeba już tracić czasu na ręczne czyszczenie urządzenia – oczyści się samo! Dotąd główną przyczyną powstawania przykrych zapachów była pleśń osadzająca się w wymienniku ciepła. W nowych modelach z funkcją automatycznego oczyszczania, po wyłączeniu klimatyzatora, mokry wymiennik wysuszy się sam. Zapobiegnie to rozwojowi bakterii i pleśni, wyeliminuje przy tym niemiłe zapachy.

Komfort i elegancja

Modele LG Art Cool podkreślą indywidualność i styl każdego salonu. Urządzenie Art Cool Galeria umożliwia własną, indywidualną kreację poprzez wymianę  znajdujacego się na panelu czołowym zdjęcia, które można dopasować do stylu wnętrza.
Art Cool Mirror z nową odświeżoną linią wzorniczą, wniesie natomiast chłodny, a zarazem nowoczesny akcent do wnętrza.

Sugerowane ceny detaliczne urządzeń:
LG Art Cool Galeria – 4690-5690 zł
LG Art Cool Mirror – 3890-6590 zł
LG Libero – 3790-6999 zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej