Klimatyzatory na upały

2010-06-10 12:57
Klimatyzatory na upały
Autor: LG

Nowe energooszczędne klimatyzatory LG Art Cool.

W sezonie 2010 firma LG wprowadziła urządzenia, które nie tylko chłodzą, ale i zdobią wnętrza. Klimatyzatory LG Art Cool Galeria, LG Art Cool Mirror oraz najnowszy LG Libero zostały wyposażone w nową technologię „Inverter”, dzięki której dostosowują one tryb pracy do panujących warunków wewnątrz pomieszczeń. Pozwala to zaoszczędzić nawet 57% energii w porównaniu  z pracą tradycyjnych klimatyzatorów. Dzieje się tak dzięki możliwości zaprogramowania pracy urządzenia i utrzymywaniu stałej temperatury wewnątrz salonu czy sypialni.

Przeczytaj więcej  na temat klimatyzacji

Inną zaletą tej technologii jest wyższa efektywność pracy klimatyzatora a więc większe możliwości chłodzenia – nawet przy ekstremalnie wysokiej temperaturze na zewnątrz, dochodzącej do 43 stopni.

Wydajna i cicha praca

Jeśli zależy nam na błyskawicznym schłodzeniu pomieszczenia, klimatyzatory inwerterowe LG zrobią to o połowę szybciej niż tradycyjne. Pracują przy tym przy minimalnym poziomie hałasu. Unikalna technologia „Inverter” pozwoliła na opracowanie wyjątkowo cichego klimatyzatora, który eliminuje wszystkie zbędne odgłosy. Dzięki temu urządzenie, pracując w „trybie snu”, gwarantuje użytkownikom spokojny i niczym niezakłócony wypoczynek.
Używając urządzeń LG można pomóc także chronić środowisko naturalne, poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla.

Czyste powietrze i ulga dla alergików

Wykorzystywany w klimatyzatorach LG system oczyszczania Neo Plasma gwarantuje komfort przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu także osobom cierpiącym na alergie. W trakcie procesu oczyszczania 7 filtrów usuwa z powietrza kurz, pleśń, niepożądane zapachy i dym papierosowy. Eliminowane są także domowe roztocza, pyłki i sierść zwierząt, powodujące chroby, na przykład astmę.

Specjalny system trzech filtrów redukuje obecność w powietrzu licznych związków organicznych, w tym formaldehydu.  W trosce o zdrowie użytkowników klimatyzatory zaprojektowane zostały w tai sposób, by usuwana była z pomieszczenia nadmierna wilgoć (funkcja zdrowego osuszania).

Automatyczne czyszczenie

Mając klimatyzator LG Art Cool, nie trzeba już tracić czasu na ręczne czyszczenie urządzenia – oczyści się samo! Dotąd główną przyczyną powstawania przykrych zapachów była pleśń osadzająca się w wymienniku ciepła. W nowych modelach z funkcją automatycznego oczyszczania, po wyłączeniu klimatyzatora, mokry wymiennik wysuszy się sam. Zapobiegnie to rozwojowi bakterii i pleśni, wyeliminuje przy tym niemiłe zapachy.

Komfort i elegancja

Modele LG Art Cool podkreślą indywidualność i styl każdego salonu. Urządzenie Art Cool Galeria umożliwia własną, indywidualną kreację poprzez wymianę  znajdujacego się na panelu czołowym zdjęcia, które można dopasować do stylu wnętrza.
Art Cool Mirror z nową odświeżoną linią wzorniczą, wniesie natomiast chłodny, a zarazem nowoczesny akcent do wnętrza.

Sugerowane ceny detaliczne urządzeń:
LG Art Cool Galeria – 4690-5690 zł
LG Art Cool Mirror – 3890-6590 zł
LG Libero – 3790-6999 zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej