Klimatyzatory domowe Panasonic Etherea z czynnikiem chłodnicznym R32

2016-04-18 12:19
klimatyzator ścienny Panasonic Etherea
Autor: Panasonic Klimatyzator domowy Panasonic Etherea

Panasonic wprowadza kompaktowe klimatyzatory ścienne do użytku domowego Etherea Z i TZ, które jako pierwsze w ofercie wykorzystują czynnik chłodniczy R32. 

Czynnik chłodniczy R32, porównując z powszechnie stosowanym czynnikiem R410A, jest efektywniejszy, bezpieczniejszy i ma niższy wskaźnik GWP (ang. Global Warming Potential).

Wyposażenie klimatyzatorów linii Etherea

Klimatyzatory ścienne Etherea Z wyposażone są w system EcoNavi składający się z czujników nasłonecznienia oraz obecności i aktywności osób w pomieszczeniu. Dzięki nim urządzenie automatycznie dostosowuje swoją pracę do warunków panujących w pomieszczeniu i potrzeb użytkowników. System reguluje m.in. kierunek przepływu powietrza w zależności od obecności człowieka oraz obniża moc chłodzenia, gdy pomieszczenie jest zacienione. Poprawia to komfort użytkowników, ale przede wszystkim wpływa na oszczędność energii, nawet do 38%.
System Nanoe z kolei usuwa szkodliwe bakterie, wirusy oraz pleśń znajdujące się zarówno w powietrzu, jak i na powierzchniach. Oczyszcza powietrze z 99% drobnoustrojów w zasięgu działania urządzenia.
Klimatyzatory z linii TZ wyposażone są w filtr PM2.5, który usuwa z powietrza drobne zanieczyszczenia średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra.

Klimatyzatory ścienne Etherea pracują cicho - generują szum na poziomie 20 db(A) - w przypadku modeli TZ i 19 db(A) – w przypadku modeli Z.
W skład linii Etherea Z wchodzą jednostki ścienne w kolorze białym: Z7SKE, Z9SKE, Z12SKE, Z15SKE and Z18SKE oraz cztery w kolorze srebrnym: XZ7SKE, XZ9SKE, XZ12SKE, i XZ18SKE. Wszystkie charaketyzuje klasa energetyczna A+++/A++. Z kolei do linii TZ należą białe modele oznaczone symbolami TZ9SKE, TZ12SKE, TZ15SKE, TZ18SKE i TZ24SKE o klasie energetycznej A++/A+.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej