Klimatyzatory domowe Panasonic Etherea z czynnikiem chłodnicznym R32

2016-04-18 12:19
klimatyzator ścienny Panasonic Etherea
Autor: Panasonic Klimatyzator domowy Panasonic Etherea

Panasonic wprowadza kompaktowe klimatyzatory ścienne do użytku domowego Etherea Z i TZ, które jako pierwsze w ofercie wykorzystują czynnik chłodniczy R32. 

Czynnik chłodniczy R32, porównując z powszechnie stosowanym czynnikiem R410A, jest efektywniejszy, bezpieczniejszy i ma niższy wskaźnik GWP (ang. Global Warming Potential).

Wyposażenie klimatyzatorów linii Etherea

Klimatyzatory ścienne Etherea Z wyposażone są w system EcoNavi składający się z czujników nasłonecznienia oraz obecności i aktywności osób w pomieszczeniu. Dzięki nim urządzenie automatycznie dostosowuje swoją pracę do warunków panujących w pomieszczeniu i potrzeb użytkowników. System reguluje m.in. kierunek przepływu powietrza w zależności od obecności człowieka oraz obniża moc chłodzenia, gdy pomieszczenie jest zacienione. Poprawia to komfort użytkowników, ale przede wszystkim wpływa na oszczędność energii, nawet do 38%.
System Nanoe z kolei usuwa szkodliwe bakterie, wirusy oraz pleśń znajdujące się zarówno w powietrzu, jak i na powierzchniach. Oczyszcza powietrze z 99% drobnoustrojów w zasięgu działania urządzenia.
Klimatyzatory z linii TZ wyposażone są w filtr PM2.5, który usuwa z powietrza drobne zanieczyszczenia średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra.

Klimatyzatory ścienne Etherea pracują cicho - generują szum na poziomie 20 db(A) - w przypadku modeli TZ i 19 db(A) – w przypadku modeli Z.
W skład linii Etherea Z wchodzą jednostki ścienne w kolorze białym: Z7SKE, Z9SKE, Z12SKE, Z15SKE and Z18SKE oraz cztery w kolorze srebrnym: XZ7SKE, XZ9SKE, XZ12SKE, i XZ18SKE. Wszystkie charaketyzuje klasa energetyczna A+++/A++. Z kolei do linii TZ należą białe modele oznaczone symbolami TZ9SKE, TZ12SKE, TZ15SKE, TZ18SKE i TZ24SKE o klasie energetycznej A++/A+.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej